Menu Zavřeno

Chromdiopsid

Chromdiopsid je stále více oblíbený, nádherně sytě zbarvený kámen, známý též pod názvem „Ruský smaragd“, pocházející z naleziště v Jakutsku. Patří do skupiny Diopsidů. Název Diopsid je odvozen od řeckého slova ‚diopsis‘, které znamená „ dva druhy vidění nebo mající dvě podoby“. Je takto pojmenovaný proto, že při pohledu z jedné strany má exponát jednu barvu, zatímco z jiného úhlu se objevuje v různých odstínech.
Vlastnosti: Je kamenem srdeční čakry, kterou aktivuje, čistí a harmonizuje.
Tento krystal v sobě nese zelený paprsek léčení a hojení na všech úrovních. Svými ojedinělými a silnými vibracemi odstraňuje emocionální blokády a otevírá svého majitele lásce, sebedůvěře, rozkvětu a růstu. Rozvíjí analytické a intelektuální schopnosti. Je vaším průvodcem po pravé cestě životem. Pomáhá integrovat se do každodenního života. Odstraňuje staré citové blokády, již překonané navyklé vzorce chování, zlé a špatné vzpomínky. Přináší hluboký klid a vyrovnanost. Tiší a vyrovnává emoce.
Léčebné užití: Vhodný k hojení zejména chronických onemocnění. Odstraňuje veškeré energetické blokády v oblasti plic a srdce a umožní tak tok léčivé energie do těchto oblastí. Je úžasnou podporou v době rekonvalescence. Pomáhá při relaxaci a posiluje imunitu. Blahodárně účinkuje na srdeční choroby. Má silné detoxikační účinky, dokáže z těla vypudit těžké kovy a podporuje funkci ledvin. Přináší klidný spánek.
Barva: lahvově zelená, někdy se stopami bílého křemene
Vzhled: průhledný až průsvitný kámen
Naleziště: Rusko, Jakutsko
Technický popis: silikát – inosilikát, pyroxegen, zářivě zelený diopsid, který je zbarvený chromem. Je tvořen prizmatickými či tabulkovitými krystaly čtvercového průřezu. Tvoří vláknité masy i shluky velkých tabulkovitých krystalů. Štěpnost je zřetelná, téměř pravoúhlá. Lom nerovný, skelného lesku.
Stupeň tvrdosti: 6