Menu Zavřeno

Iolit/Cordierit

Užití: vize, intuice, odpovědnost, odstraňuje staré stereotypy
Znamení zvěrokruhu: Střelec
Čakry:  6 čakra – třetí oko 
Vlastnosti: Kámen zasvěcený vizím. V součinnosti s 6. čakrou napomáhá vyvolání vizuálních představ a schopnosti intuitivního vhledu. Podporuje propojení s vnitřním věděním. Vhodný pro šamanské cesty a astrální cestování. Napomáhá odkrýt a pochopit příčiny různých návyků. Usnadňuje projevit vlastní osobnost a odprostit se od očekávání ostatních. Pročišťuje staré myšlenkové vzorce. Odhaluje nesoulad v osobních vztazích. Podněcuje svého majitele k tomu, aby převzal odpovědnost sám za sebe, a tím pomáhá překonávat závislost na partnerovi. Spolu s Tanzanitem a Danburitem léčí minulé životy a odstraňují staré stereotypy karmické nerovnováhy, čímž vytvoří v duši prostor, do nějž lze vložit nové způsoby jednání.
Léčebné užití: Iolit tvoří základ pro udržení pevného zdraví. Podporuje detoxikaci těla, regeneraci jater, snižování zásob tuku v těle. Léčí horečku. Potlačuje migrénu a bolesti hlavy. Ničí baktérie. Léčí dýchací systém a dutiny.
Naleziště: USA, Kanada, Srí Lanka, Madagaskar, Tanzanie, Jižní Afrika.
Technický popis: silikát, skelného až matného lesku, průhledný až poloprůhledný, pleochronický, má tři různé barvy – modrá, modrozelená, šedofialová. Šperková kvalita se těží v Madagaskaru, Tanzánii a Jižní Africe.
Stupeň tvrdosti: 7-7,5