Menu Zavřeno

Larimar/Pektolit

Užití: meditace, klid, uvědomění, harmonie
Znamení zvěrokruhu:  Lev
Čakry: Podněcuje činnost třetího oka, srdeční, korunní a krční čakry
Vlastnosti: Larimar neboli Delfíní kámen je perla Karibiku. Nadpozemský larimar, nedávno objevený, je jedním z duchovních kamenů otevírajících vstup do nových dimenzí a podněcujících evoluci Země. Vyzařuje lásku a přináší klid a vyrovnanost. Larimar umožňuje snadné pohroužení do stavu hluboké meditace. Přirozenou cestou zvyšuje úroveň uvědomění a uvádí tělo i duši do harmonie s novými vibracemi. Na duchovní úrovni dodává síly a odstraňuje falešné hranice omezující duchovní já. Funguje jako průvodce duše po pravé cestě životem. je duchovním kamenem, umožňuje hlubokou meditaci, spojení se světem andělů a jinými dimenzemi, pomáhá nalézt spřízněnou duši, léčí srdeční traumata i traumata z minulých životů. Odstraňuje strach a pocity viny. Uklidňuje při stresu. Přináší jasné a konstruktivní uvažování, tvůrčí schopnost a radostnou dětskou hravost. Ženám pomáhá naladit se na přirozenou ženskost a spojit se s přírodou. Jakožto zemský léčivý kámen udržuje larimar spojení s energií Bohyně Země. Likviduje geopatogenní zóny. Jiný název – kámen delfínů, kámen Atlantidy.
Léčebné užití: odstraňuje zablokovanou energii v oblastihlavy, krku a hrudníku, čistí meridiány, odstraňuje připojené entity, vytahuje bolest z těla přiložením na místa bolesti, uvolňuje zablokované tepny a ztuhlé klouby, pomáhá při problémech s chrupavkami.
Barva: modrý, modrozelený, šedý, s bílými místy
Země původu: Dominikánská rep., Bahamy
Technický popis: Modrobílý kámen je zvláštní odrůda skupiny křemičitých minerálů zvané Pektolity. Pektolit z řeckého slova pektos = „ sražený“ nebo „dobře spojený“. Tvoří protáhlé krystaly, častěji jehlicovité vějířky. Modré exempláře z oblasti Baham a Dominikánské republiky se nazývají Larimar.
Stupeň tvrdosti: 4,5-5