Menu Zavřeno

Měsíční kámen

Užití: láska, ochrana, spánek, mládí, intuice, klid
Znamení zvěrokruhu:  Kozoroh, Panna, Rak, Ryby, Štír, Váhy, Vodnář
Vlastnosti: receptivní kámen, přiřazen planetě Měsíc a elementu vody.
Je úzce spjat s Měsícem a intuicí, přitahuje lásku, úspěšně řeší problémy mezi milenci, zajišťuje klidný spánek, pomáhá při nespavosti, mírně ochranný zvláště na cestách, obnovuje a uchovává mladistvý vzhled a přístup, vytahuje na povrch věci uzavřené v podvědomí, uklidňuje rozbouřené city a přehnané emotivní reakce, vyvolává srozumitelné živé sny hlavně za úplňku, udržuje v rovnováze mužskou a ženskou energii, na čakře solar plexu ukáže staré nefunkční citové způsoby jednání a pomáhá je odstranit.
Léčebné užití: léčí horní část zažívacího traktu a citové napětí, které má na něho vliv, působí na reprodukční orgány, snižuje napětí při menstruaci, udržuje v rovnováze hormonální systém, zklidňuje hyperaktivní děti, detoxikuje, léčí problémy kůže, vlasů, očí, slinivky břišní a jater. Pomáhá při početí, těhotenství, porodu a kojení.
Barvy: bezbarvý, bílý
Naleziště: Skotsko, Keňa, Nový Zéland, Austrálie, Indie, Norsko, Brazílie
Technický popis: silikát, živec, anortoklas, průhledný až průsvitný, skelného, po výbrusu stříbřitě opalizujícího lesku, dokonalé štěpnosti.
Stupeň tvrdosti: 6-6,5

Měsíční kámen duhový

Užití: láska, vášeň, touha, dychtivost, ochrana, moudrost, spánek, usmíření, intuice, klid
Duhový měsíční kámen je nejuznávanější z mnoha variant měsíčního kamene, vzhledem k jeho mnoha speciálním vlastnostem. Pokud nakláníte tyto kameny pod různými úhly při dopadu světla, náhle se na povrchu mnohdy rozzáří nádhernými barvami, které nejsou na první pohled předtím vidět. Měsíční kámen, který probleskuje odstíny nádherné modré
až fialové barvy, je v angličtině často nazývaný Bluefire, tedy „modrý oheň“, a je pro svou krásu nejcennějším ze všech druhů měsíčního kamene. Duhový měsíční kámen v sobě nese energie „ženy bohyně“, ženám pomáhá silně zvyšovat jejich pocity, povzbuzuje vroucí touhy, dychtivé očekávání a srdečné odhodlání.
Metafyzické Vlastnosti:
Tak starý jako samotný měsíc, duhový měsíční kámen má v sobě sílu tajemství. Jeho tajemství jsou uzamčena pod perleťový závoj, a spolu s nimi, naše vlastní skryté pravdy. V rámci jeho odraženého světla duhy můžeme začít chápat, co je podstatné v našem životě. Měsíční kámen byl používán Římany pro výrobu šperků již téměř před dvěma tisíci let, ještě déle se užíval v zemích Orientu. V Indii je měsíční kámen dodnes posvátným kamenem milenců a šperky s tímto kamenem se zde tradičně dávají jako svatební dar. V období secese to byl jeden z nejoblíbenějších kamenů pro výrobu klenotů. Vzhledem k tomu, že již od nejstarších dob je měsíční kámen spojován s magií Měsíce, je stále používán jako amulet ochrany pro cestovatele, dar milenců pro vzájemný silný vztah a vášeň, a také jako zdroj naší cesty k moudrosti. Naše vazby na Měsíci, protože vytváří příliv a rytmy naší matky Země a tak ovlivňuje naše chování, emoce a duchovní růst. Duhový měsíční kámen uklidňuje a povzbuzuje, učí nás přirozené rytmy našeho života. V Evropě se stovky let věří, že tento kámen pomáhá usmíření odcizených partnerů a milenců. Bluefire měsíční kámen je kamenem naděje, který napomáhá sebevědomí a podporuje naši osobnost.
Léčebné užití: Duhový měsíční kámen pomáhá při naladění k harmonickému rytmu biologických sil vlastního těla a využívání přírodních energetických cyklů. Po tisíciletí se o něm věří, že silně ovlivňuje ženský reprodukční systém, podporuje plodnost, usnadňuje průběh těhotenství a porod. O měsíčním kameni se též udává, že zmírňuje menstruační potíže, pomáhá vyrovnávat hormonální systém a odstraňuje zadržování tekutin.
Měsíční kámen může působit jako kámen pro podporu růstu u dětí, zároveň se udává, že pomáhá zpomalit degeneraci u starších pacientů. Často se o něm píše, že může také pomoci při léčbě a zmírnit degenerativní stavy kůže, vlasů a očí. Spojen s magií Měsíce, je měsíční kámen velmi vhodné použít jako podporu při léčbě nespavosti a pro přivolání příznivých snů.
Duhový měsíční kámen může být také nápomocným pro zvýšení asimilace živin, odstranění toxinů, a jako podpora při léčbě poruch zažívacího systému.
Mineralogické Vlastnosti: Ačkoliv je pojmenován po Měsíci pro svou jemnou perleťovou průhlednost a stříbřitým až modrým leskem, jenž dřívějším lidem připomínal svit Měsíce, je měsíční kámen nerost ortoklas, jenž je jedním z nejrozšířenějších minerálů. Ortoklas typicky vytváří krystaly prizmatického tvaru se skelným, lasturovitým leskem.
Barvy: může sahat od nejčastějších mléčně bílých kamenů, někdy až zbarvených do žluté nebo broskvové barvy, velmi zřídka se objevují v barvě zelené, růžové, šedé, tmavě šedé až černé, ovšem ty nejkrásnější z nich jsou modré a duhové.
Naleziště: ortoklas se nachází i České republice, nikoliv však v klenotnické kvalitě. Ortoklasy – měsíční kameny v polodrahokamové kvalitě, vhodné pro výroby šperků, se nacházejí jen na několika málo místech na světě, jejich zdrojem jsou jižní Indie, severní Barma, Srí Lanka, Madagaskar, Austrálie a USA. Do šperků se používá měsíční kámen nejčastěji ve formě ohlazených kabošonů, ale časté jsou i šperky s fasetovým brusem.
Péče: nevyžaduje zvláštní péči, stačí čistit vodou pomocí jemného hadříku.
Stupeň tvrdosti: 6, Ortoklas – Měsíční kámen je poměrně křehký.