Menu Zavřeno

Morganit

Morganit, nebo-li růžový smaragd, též kámen božské lásky. Název „růžový smaragd“ vychází pravděpodobně z faktu, že oba minerály jsou svým chemickým složením odrůdou berylu. Jedná se o vzácný polodrahokam. Poprvé byl objeven v Kalifornii a vytěžený kámen byl prodán sběrateli J. P. Morganovi, podle něhož byl pojmenován.
Barva: je růžová, od krásně průhledných kamenů až po neprůhledné, přes stříbřitě růžovou, broskvovou až po světle modrou či fialovou a je způsobena inkluzemi manganu. Tmavě růžové kameny bývají chybně označeny jako bixbit, který je však spíš červený. Zahřátím pomocí plamene se světle růžová barva může změnit až na oranžovou.
Morganit je osobním kamenem lidí narozených ve znamení Váhy.
Metafyzické vlastnosti morganitu
Morganit ztělesňuje lásku k sobě i k ostatním lidem. Pokud je barva morganitu spíš fialovo-růžová, pak harmonizuje čelní čakru, používá se ke stimulování mysli a porozumění vzpomínkám. Broskvová barva představuje hluboký duchovní aspekt božské lásky a harmonizací sakrální čakry podporuje energii Kundalini, čímž může stimulovat sexuální pocity a zlepšit tak vztahy mezi partnery. Ovlivněním čakry solar plexu podporuje nejen tvořivost, ale také ženskou energii lásky a je tak vhodný pro nezapomenutelnou zkušenost lásky. Ženám pomáhá uvědomit si svou nezávislost na mužích při současném pocitu harmonie s mužskou energií. Morganit je vhodným kamenem pro partnery, zvyšuje pocit sounáležitosti, lásku a vzájemné pochopení.
Léčebné využití morganitu: harmonizace srdeční čakry, ovlivněním čakry sakrální stimuluje energii Kundalini a tím sexuální prožitky, a může se použít při poruchách brzlíku.
Kombinace morganitu: morganit je vhodné kombinovat s jinými odrůdami berylu, jako je akvamarín nebo smaragd. Zesílí se tak účinek milostných vibrací všech těchto kamenů. Se kterými dalšími kameny je vhodné morganit kombinovat? S růžovým danburitem, měsíčním kamenem, herkimer diamantem nebo petalitem pro meditace a spojení s anděly, se smaragdem pro zvýšení lásky v partnerském vztahu, s vesuvianitem, růženínem, fosfosideritem a kunzitem pro rozvoj psychických schopností.
Země původu: Thajsku, Brazílii, na Madagaskaru, v Africe a ve Spojených státech amerických