Menu Zavřeno

Pyrit

Užití: ochrana, peníze, štěstí, prosperita, věštění
Planeta: Mars
Element: oheň
Znamení zvěrokruhu: lev
Čakry: sakrální, solar plexus
Číslo: 3
Vlastnosti: náleží projektivní energii
Ideální kámen pro léčení s rychlým účinkem. Chrání na všech úrovních, zejména proti infekčním chorobám, úrazům a jiným nebezpečím. Učí diplomatickému jednání, zvyšuje příliv nových myšlenek, pomáhá při plánování, harmonizuje citovou nerovnováhu (zoufalství; Únava). Zvyšuje sebedůvěru a pomáhá lidem v podřízeném postavení uvědomit si vlastní cenu (komplex méněcennosti, otroctví; nedostatečnost, spolupráce). Ulevuje při úzkosti, zklamání a melancholii. Dodává tělu energii a také všemu kolem sebe. Vhodný při duševní práci.
Pyrit je známý jako kámen štěstí, který pomáhá uživateli přitahovat bohatství, bohatství a prosperitu prostřednictvím svých tvůrčích energií manifestace a povzbuzování k snění. V náročných časech může zvýšit vaši vůli a podpořit akce potřebné pro osobní růst a úspěch. Meditace s pyritem může povzbudit vyšší frekvenci těla a umožňuje po ukončení meditace, aby tyto vyšší frekvence byly zakořeněny ve fyzickém světě. Tento kámen je také skvělý pro vyvažování energetických oblastí. Pyrit nejenže uvolňuje negativní energii, ale také pomáhá uvolňovat negativní a inhibující vzorce chování. Pokud se v poslední době cítíte přepracováni, s koncem v nedohlednu, pak Pyrit může být pro vás!
Pyrit je nejvíce známý pro jeho přezdívku, „bláznivé zlato“. I když má pyrit podobný odstín jako zlato, je světlejší než zlato a je křehčí. Nemůže být poškrábaný nehtem nebo nožem. Pyrit je také označován jako Iron Pyrite nebo v Německu, „Cat’s Gold“.
Léčebné užití: posiluje trávicí trakt a odstraňuje nespavost způsobenou špatným trávením, neutralizuje toxiny v těle, napravuje poškození DNA, působí na respirační a oběhový systém, a také na kosti. Zvyšuje okysličení krve, potlačuje astma a bronchitidu. Zlepšuje paměť. Odstraňuje únavu.
Barva: zlatá nebo hnědavá
Afirmace: „Moje důvěra je velká. Jsem prosperující a bohatý ve všech aspektech svého života. “
Země původu: Peru, Chile, Velká Británie
Technický popis: FeS2 – síran železa, kovový, většinou krychlový krystal.
Stupeň tvrdosti: 6-6,5