Menu Zavřeno

Safír

Užití: láska, meditace, léčení, síla, peníze, prosperita
Znamení zvěrokruhu:  Beran, Blíženci, Býk, Kozoroh, Panna, Váhy, Střelec, Váhy, Vodnář, Ryby, Safír modrý – Panna
Vlastnosti: patří energii receptivní, elementu vody a Měsíci. Je to posvátný kámen, kámen moudrosti, míval velký význam ve věštírnách např. v Delfách. Velmi účinný při léčení čaker. Rozvíjí čakru třetího oka, pomáhá při meditaci. Přináší klid, ochraňuje lásku, podporuje věrnost. Přitahuje bohatství a prosperitu. Pomáhá při soudních procesech, pokud jste v právu. Potlačuje depresi a udržuje rovnováhu v těle. Umožňuje soustředění, uklidňuje mysl, zbavuje nežádoucích myšlenek a napětí. Potlačuje depresi a duchovní zmatek. Odstraňuje zklamání.
Léčebné užití: posiluje oči, snižuje horečku, zastavuje krvácení z nosu, posiluje cévy, léčí štítnou žlázu a krevní poruchy, vhodný pro detoxikaci, reguluje činnost žláz, uklidňuje přílišnou aktivitu, odstraňuje stres.
Bílý safír – leukosafír – má velmi čistou energii, nabízí silnou ochranu před všemi překážkami, které jsou před námi na duchovní cestě, pomáhá najít smysl života, otvírá korunní čakru.
Žlutý (zlatý) safír – přitahuje bohatství, prosperitu a výdělek.

Červený safír- rubín – ochrana, jasný cíl, důvěra ve vlastní schopnosti, zvyšuje perspektivu v práci a pomáhá udržet si zaměstnání.
Růžový (lotosový) safír- padparádža– jako magnet přitáhne do života vše potřebné k dalšímu vývoji, má rychlý účinek, učí ovládat vlastní city a využívat energie, které prošly vlastní přeměnou, odstraňuje zablokované emoce.
Modrý safír – hledá duchovní pravdu, spojen s láskou a čistotou, účinně léčí čakry, obzvláště krční, usnadňuje sebevyjádření.
Barva: modrý, zelený, žlutý, růžový, čirý či jinak zbarvený
Naleziště: Srí Lanka, Namíbie, Thajsko, Brazílie, Austrálie, Kolumbie, Indie, Kambodža, Nigérie, Rusko, Keňa, Kolumbie
Technický popis: Al2O– oxidy a hydroxidy, skupina korundu, diamantově lesklý až skelný korund, průhledný, průsvitný, bez štěpnosti.
Stupeň tvrdosti: 9 – po diamantu druhý nejtvrdší na světě.