Menu Zavřeno

Smaragd

Užití: láska, peníze, ochrana, mentální síly, léčení
Znamení zvěrokruhu: Býk, Lev, Rak, Štír, Váhy
Vlastnosti: receptivní kámen, přiřazen planetě Venuše a elementu země.
Je kamenem úspěšné lásky, přivádí ji do našeho života, přivolává věrnost a štěstí, partnerské vztahy udržuje v rovnováze, přináší přátelství, uklidňuje city a zajišťuje
fyzickou i duševní rovnováhu, spojuje nás s přírodou, která nám pomáhá, pokud s ní jednáme v souladu, posiluje paměť, zvyšuje vnímavost, ovlivňuje vědomou i podvědomou mysl, uděluje veškeré vědění minulosti, současnosti a budoucnosti. Je též silným ochranným kamenem, během spánku zadržuje noční záření. V podnikání zajišťuje dobré obchody, podporu odbytu a zvýšení veřejného povědomí o firmě. Otevírá srdeční čakru.
Léčebné užití: jeho zelená uklidňující barva blahodárně působí na zrak, posiluje unavené oči, obnovuje normální vidění, pomáhá při šedém zákalu, používá se jako protijed, detoxikuje játra, má silný regenerační účinek, uklidňuje nervy, snižuje horečku, potlačuje infekce všeho druhu, léčí páteř, svaly, revmatické potíže, cukrovku, zvyšuje imunitu, reguluje krevní tlak a činnost zažívacích orgánů. Dokáže pomáhat při léčbě zhoubných nádorů.
Barvy: zelený
Technický popis: silikát, ušlechtilý beryl, průhledný až průsvitný, skelného lesku, nedokonalé štěpnosti.
Naleziště: Kolumbie, Rusko, Rakousko, Indie, Brazílie, Zimbabwe, Jižní Afrika
Stupeň tvrdosti: 7,5-8