Menu Zavřeno

Thulit růžový

Znamení zvěrokruhu: Býk, Blíženci.
Růžový thulit (zoisit s manganem) je národním kamenem Norska a většinově pochází z Leksviku, nachází se ale i v Jižní Africe a Austrálii. Název je odvozen ze starého norského jména pro norské oblasti „Thule“. Většina kamenů je v různých tónech růžové, ale také až tmavě červené, v závislosti na množství manganu, může být i částečně bílý, šedý a černý. Je znám jako „rosaline“ zoisit, tj. růžová paleta zoisitu a podle obsahu manganu se sytost barvy může významně lišit.
Potřebujete inspiraci pro výmluvnou řeč a nový pevný vztah?
Vlastnosti: Harmonizuje čakru solar plexu a srdeční čakru, vyzdvihuje pozitivní emoce a je jedním z kamenů bezpodmínečné lásky. Harmonizací sakrální čakry podporuje tvořivost.
Thulit svou energií Může být tedy vhodným talismanem pro řečníky a přednášející.
Pomáhá těm, kdo touží po nových vztazích a přátelství, potlačuje plachost a stydlivost, navozuje klid a sebejistotu. Inspiruje při zařizování bydlení, podporuje spokojenost, štěstí a radost, stejně tak energii a nadšení pro život. Thulit pomáhá zmírnit napětí mezi lidmi, kteří mají rozdílné názory, pomáhá budovat nové vztahy, posiluje přátelství. Používá se pro snadnější rozhodování při řešení problémů. Thulit je vhodný pro potlačení špatných myšlenkových návyků, pro potlačení negativních zkušeností v životě a pro zvýšení sebeúcty a sebedůvěry.
Vhodná je kombinace se septárií, iolitem pro zvýšení bystrosti a vnímavosti, se smithsonitem, datolitem, černým obsidiánem, dumortieritem, astrofylitem, ametystem, unakitem, staurolitem a turmalínem pro prolomení jakýchkoli závislostí.
Léčebné užití: thulit se používá k podpoře životní energie, pro stimulování a celkovou regeneraci těla i mysli. Tradičně se používá jako doplněk při léčbě a tlumení žaludeční nevolnosti.

Technický popis: sorosilikát, skupina epidotu, minerál zoisid Ca2Al3 (SiO4)(Si2O7)O(OH), bílá; růžová až červená varieta zoisitu se nazývá thulit, modrá varieta je označována jako tanzanit
Stupeň tvrdosti: 6,5