Menu Zavřeno

Užití: odvaha, síla, léčení, dlouhověkost, láska, ochrana, úrodnost půdy, uzemnění
Planeta: Merkur
Znamení zvěrokruhuBeran, Blíženci, Býk, Panna, Štír, Váhy, Kozoroh
Čakry: hlavně 1 čakra kořenová

Vlastnosti: Achát je velice stálý kámen, jenž nám dodává citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu, podporuje sebedůvěru a napomáhá sebepoznání, odhaluje dosud skryté okolnosti a obrací pozornost majitele k nerovnováhám narušujícím jeho pohodu, posiluje soustředění a praktická rozhodnutí, dodává odvahu a upřímnost sám k sobě. Pomáhá překonávat negativní pocity, zahořklost, vnitřní zlobu, odstraňuje vnitřní napětí. Navozuje pocit bezpečí a jistoty, posiluje lásku a dodává odvahu k hledání lásky nové, pomáhá při citových zklamáních. Stabilizuje auru, ruší a přetváří negativní energie. Výborný ochranný kámen pro malé děti. Achát také stimuluje fantazii a inspiraci spisovatelů a umělců, a má sílu tkaní složitých témat uměleckého dílo. Je kamenem spojování a koordinace, je tak velkým přínosem pedagogy, poradce a profesionální koordinátory. Achát je vhodný jako ochranný amulet při cestování, a je údajně obzvláště účinný proti dopravním nehodám.
Léčebné užití: pomáhá předcházet střevním potížím, ulevuje při gastritidě, povzbuzuje trávicí trakt, napomáhá léčbě očí, žaludku a dělohy. Udává se, že pomáhá očistit lymfatický systém a slinivku břišní, posiluje krevní oběh, chrání před vznikem kožních chorob a napomáhá jejich léčbě.

Druhy achátu:

Achát je složený z vrstviček jemně vláknitého křemene, chalcedonu a opálu. Uprostřed výplně achátů často nacházíme krystalky křišťálu, záhnědy nebo ametystu.

Pruhovaný achát obecně má projektivní energii a náleží elementu ohně. Je ochranným kamenem, zmírňuje stresové stavy a obnovuje tělesnou energii.
Zelený achát má receptivní energii a náleží elementu země. Zvyšuje duševní a citovou přizpůsobivost, zlepšuje schopnost rozhodování, pomáhá při řešení sporů. Nosí se ke zlepšení zraku a věří se, že elixír ze zeleného achátu pomáhá při neplodnosti.
Růžový achát posiluje lásku mezi rodiči a dětmi, je vhodné ho nosit na srdci.
Botswanský achát vzácný achát z Botswany je světle a tmavě páskovaný, je výborný pro skoncování s kouřením, pomáhá překonávat deprese a ulevuje vzniklému napětí. Stabilizuje auru, ruší a přetváří negativní energie v pozitivní. Je to uzemňovací kámen, spojuje se se základní čakrou. Pomáhá ke stabilizaci tělesné energie. Je to kámen, který povzbuzuje k tichému rozjímání, vede k duchovnímu růstu a vnitřní stabilitě. Ruší a přetváří negativní energie, položený na srdci pomáhá přijímat lásku a odbourává citovou nevyrovnanost. Čistí lymfatický systém a trávící systém.
Modrý achát má receptivní energii a náleží elementu vody. Zajišťuje klid a štěstí, zbavuje stresu, zmírňuje hádky v domácnosti a rodině, zajišťuje svému nositeli velkou oporu a zdroj síly. Odstraňuje pocity starých křivd, podněcuje k novému způsobu vyjadřování a má perfektní léčebné účinky na krční a ramenní oblast, hrdlo, štítnou žlázu a lymfatické uzliny, snižuje horečku, posiluje kosterní systém a urychluje hojení zlomenin.
Achát krajkový – Laguna lace achát (česky „krajkový achát“) je nejvíce ceněný pruhovaný achát na světě. Je známý pro svou mimořádně krásnou kresbu a zářivé odstíny barev od šedé přes zelenou a hnědou až po barvy červené a rudé, na krajkovém se střídají bleděmodré pásky s bílými nebo čirými, 
Laguna lace achát je pruhovaná odrůda chalcedonu z minerální rodiny křemene. Laguna lace achát je obvykle pruhovaný ve vrstvách, některé odrůdy mají „oko“ nebo tečky barvy, některé mají zkamenělé inkluze. Achát je někdy nazývaný „Duha Země“, protože soustředné pruhy achátů se tvoří téměř ve všech barvách, které najdeme na Zemi, včetně bezbarvé formy.
Vlastnosti: Metafyzicky má achát nižší intenzitu energie a vibruje na nižší frekvenci než jiné kameny, ale je vysoce ceněný pro jeho stabilizující vliv a posilování fyzické kondice. Ohnivé acháty jako je Laguna lace achát, poskytují stabilní, pulzující energii, která stimuluje chuť k životu. Laguna lace achát probouzí nižší čakry a zažíhá vnitřní oheň životní síly, kreativity a sexuality.
Laguna lace achát je skvělý léčivý kámen, může stimulovat sexuální a fyzické energie, zvyšování vytrvalosti a krevní oběh, pomáhá při léčbě sexuálních nerovnováhy. Podporuje vnitřní stabilitu, vyrovnanost, a zralost. Jeho teplé, ochranné vlastnosti podporují bezpečnost a sebevědomí. Tento achát podporuje manželskou věrnost.
Stromečkový achát má projektivní energii a náleží elementu ohně. Je to kámen hojnosti, vnáší hojnost a bohatství do všech oblastí lidského života, přináší úspěch do jakéhokoliv podnikání. Je silně propojen s rostlinnou říší a prohlubuje spojení se zemí. Vytváří klid a mír a pomáhá prožít každý okamžik naplno. Otevírá a harmonizuje všechny čakry a léčí nerovnováhu způsobenou nevyvážeností čaker. Pomáhá při migrénách, léčí poruchy nervového systému, stimuluje oběhový systém.
Ohnivý achát znamení zvěrokruhu – Lev, má projektivní energii a náleží elementu ohně. Je tvořen vrostlými inkluzemi rezavého hematitu. Podporuje klid a vyrovnanost, uzemňuje, přináší pocit bezpečí a jistoty, odstraňuje strach. Má značné ochranné účinky, vytváří ochranný štít kolem těla, odráží negativní síly zpět k původci. Pomáhá při léčbě závislostí, napomáhá sexuální aktivitě, léčí nervy, žaludek, poruchy oběhového systému, pročišťuje zrak. Otvírá kořenovou čakru, a přiložen na některou vyhořelou čakru ji znovu jemně napojí, pročišťuje éterické bloky a dodává energii auře.
Mechový achát znamení zvěrokruhu PannaRak, má receptivní energii a náleží elementu země. Postrádá zcela páskování, je bílý nebo šedý a vrůstají do něj struktury připomínající malinký strom v barvě hnědé, černé nebo zelené. Je silně spjat s přírodou, má schopnost obnovy narušené rovnováhy, osvěžuje duši a ukazuje vše krásné okolo. Velmi vhodný pro všechny pěstitele rostlin. Přitahuje bohatství, štěstí, nové přátele a zajišťuje dlouhověkost. Zmírňuje porodní bolesti a zajišťuje zdárný průběh porodu. Pomáhá k uvolnění strnulé šíje, léčí infekce, nachlazení a snižuje horečku. Vyčerpanému organismu propůjčuje novou dávku energie.
Bílý achát 
Šedý achát má projektivní energii a náleží elementu ohně. Je ochranným kamenem, zmírňuje stresové stavy a obnovuje tělesnou energii.
Černý pruhovaný achát 
známý také jako „Black and White“ (černý a bílý) chalcedon, je černý achát s výraznými pruhy bílými, šedými a někdy i hnědými. Je kamenem uzemnění a harmonizuje základní, tj. kořenovou čakru. Používá se pro sebeovládání, zvýšení odolnosti, síly a pro potlačení úzkosti. Je kamenem uklidnění a podporuje vnitřní rozjímání. Přináší zdraví, prosperitu a pocit bezpečí.
Stupeň tvrdosti: 6,5 až 7.