Menu Zavřeno

Ametyst

Užití: čistota, klid, láska, mír, intuice, sebeuvědomění, ochrana, štěstí, odvaha
Planeta: Jupiter, Neptun
Element: Voda
Čakra: 6,7, vyšší koruna
Znamení zvěrokruhu: Beran, Kozoroh, Panna, Štír, Střelec, Ryby, Váhy, Vodnář
Číslo: 3
Vlastnosti: receptivní kámen.
Je tradičně kamenem čistoty, zbožnosti a býval šperkem králů. Je to mimořádně mocný kámen s ohromnou ochrannou sílou, má vysoké spirituální vibrace. Má silnou léčivou a očistnou moc, zahání nespavost a noční můry, vyvolává klidný spánek a příjemné ozdravující sny. Je kamenem klidu, zahání stres a negativní emoce, tiší strachy, vztek, obavy a zlobu, zvyšuje naděje, zahání pocit viny, zbystřuje mysl, je kamenem pravé, ryzí, emocionální lásky, posiluje věrnost. Napomáhá soustředění, pomáhá přijímat nové myšlenky, dodává rozhodnost, rozvíjí intuici, podporuje proměnu záměrů ve skutečnost. Pomáhá při léčbě alkoholismu a jiných závislostí. Čistí a harmonizuje krční a korunní čakru.
Jedná se o drahokam, který často nosí léčitelé, protože má moc zaměřit naši energii. Podporovat lásku k božské, Ametyst podporuje nezištnost a duchovní moudrost. Otevření vícerozměrného uvědomění, zlepšuje metafyzické schopnosti a je vynikajícím kamenem pro meditaci a skrytí. Spánek s Ametystem usnadňuje zážitky mimo tělo, pomáhá při snaze spát a pomáhá vizualizaci. Zabezpečuje psychické útoky a přemění je do lásky. Přírodní tranquilizer, Ametyst blokuje geopatogenní stres a negativní životní energii. Harmonizuje tělesná, duševní a emocionální těla a propojuje je s duchovní, čistí auru. Ametyst je užitečný pro lidi, kteří chtějí provést přechod přes smrt a pomáhají vyrovnat se se ztrátou.
Slovo Ametyst pochází z řečtiny pro „intoxikaci“ a historicky se nosil, aby zabránil opilosti, zvláště během války. Tento kámen má vyčerpávající účinek na nadsázku a překonává závislost. Prospěšný pro mysl, uklidňuje nebo stimuluje podle potřeby, pomáhá cítit více soustředěné, pomáhá asimilaci nových myšlenek a spojuje příčinu s účinkem. Ametyst zvyšuje paměť a zlepšuje motivaci. Tento kámen je skvělý pro lidi s nadměrně působícími emocemi, protože může obnovit rovnováhu jejich emocionálních vrcholů a minim.
Afirmace:
„Všechno, co potřebuji, přichází ke mně v dokonalém čase. Jsem napojen na Božství uvnitř, bezpečný a bezpečný.“
Léčebné užití: fyzická, emocionální a psychická bolest, zmírňuje bolesti hlavy, odstraňuje napětí a stres, hněv, vztek, strach, úzkost, smutek, sny, pomáhá při žaludečních a dýchacích obtížích, poruchách sluchu, kožních problémech, léčení alkoholismu, nerovnováze zažívacího traktu, působí na střeva a střevní mikroflóru, odstraňuje parazity, podněcuje produkci hormonů, činnost metabolismu, posiluje vylučovací orgány a imunitní systém. Léčí podlitiny, otoky a rány.
Barvy: fialová, temně fialová, nachová
Naleziště: Brazílie, Uruguay, Namíbie, USA, Rusko, Kanada, Velká Británie, Srí Lanka, Sibiř, Indie, Mexico
Technický popis: SiO2, Oxid křemičitý se železem, silikát, fialová odrůda křemene, název odvozen z řeckého „amethustos“ – střízlivý, průhledný, skelného lesku, bez štěpnosti. Méně kvalitní brazilské a uruguayské ametysty se vypalují do barvy citrínu. Velmi často se vyskytují v geodách i o velikosti dospělého člověka.
Stupeň tvrdosti: 7