Menu Zavřeno

Avanturín

Užití: mentální síly, zrak, peníze, klid, léčení, štěstí.
Planeta: Merkur
Element: vzduch
Znamení zvěrokruhu:  Beran, Panna, Rak, Váhy, Vodnář, Avanturín zelený – Střelec
Čakra: srdeční a sakrální
Vlastnosti: projektivní kámen
Je kamenem štěstí. Působí vysoce kladně na vše, co má spojitost s prosperitou a majetkem. Používá se k ochraně domů a zahrad před geopatogenními zónami, pohlcuje elektromagnetický smog, ochrana před zářením z mobilního telefonu, pomáhá při ochraně proti metafyzickému vampirismu energie srdce a spojuje intelektuální a emocionální těla. V duševní rovině posiluje řídící a rozhodovací schopnosti, zvyšuje vnímavost a vytrvalost, povzbuzuje kreativitu, soucit, empatii a pozvedává inteligenci. Dokáže zavést zpět do minulosti a odkrýt nerovnováhy současnosti. Udržuje rovnováhu mezi ženskou a mužskou energií.
Zelený avanturín je známý jako kámen příležitosti, který je považován za nejšťastnější ze všech krystalů. Tento kámen je často používán pro projev prosperity a bohatství a pro zvýšení přízně v soutěžích nebo hazardních hrách. Jeho vítězná energie z něj dělá skvělý spojenec pro zvýšení šancí v každé situaci! Tento krásný kámen však není jen přitažlivým štěstím, ale ten, který sladí podmínky tak „příležitost“, je nevyhnutelný.
Avanturín uvolňuje staré vzory, návyky a zklamání, takže může dojít k novému růstu. Zvyšuje kreativitu a motivaci člověka a podporuje vytrvalost při manévrování životních překážek. Posiluje rozhodovací schopnost a rozšiřuje vůdčí schopnosti, vnáší smysl pro humor a otevřenost k myšlenkám druhých.
Léčebné užití: příznivě působí na štítnou žlázu, preventivně proti vzniku arteriosklerózy a propuknutí alergií a koktání. Udržuje rovnováhu krevního tlaku, podněcuje metabolismus, snižuje hladinu cholesterolu, ulevuje od migrén, má velmi příznivý účinek na posílení zraku. Léčí nadledvinky, srdce, dutiny, kožní erupce; alergie; migrénové bolesti hlavy; Plíce, svalový a urogenitální systém.
Afirmace:
„Žiju ve stavu radostné naděje. Vítám bohatství a hojnost života, vědomě vytvářím prostor pro myšlenky prosperity.“
Barvy: SiO2, Oxid křemičitý, zelený, modrý, červený, hnědý, broskvový