Menu Zavřeno

Chalcedon

Užití: kámen štědrosti, štěstí, klid, radost, úspěch, ochrana, strach, deprese
Znamení zvěrokruhuBeran, Blíženci, Býk, Rak, Střelec, Kozoroh, Vodnář
Čakra5
Vlastnosti: receptivní kámen, přiřazen planetě Měsíc a elementu vody.
Dodává sílu mezilidským vztahům, čistí myšlenky, posiluje telepatii. Rozpouští negativní energie. Přináší harmonii, vnitřní radost a nadšení uskutečnit nové věci, podporuje laskavost a štědrost. Rozpouští melancholii a smutek. Je kamenem, jenž vyhání strach, deprese, hysterii a smutek a mění je v radost. Rozhání iluze a fantazie, podporuje klidné a pokojné pocity, dodává sílu mezilidským vztahům, uvádí tělo, mysl a ducha do vzájemné harmonie. Je též kamenem ochrany, zvláště na cestách, odvrací psychické útoky, negativní magii, pohlcuje negativní energii a rozptyluje negativní myšlenky. Položen pod polštář zahání noční můry, noční vize a strach ze tmy. Dodává krásu, sílu, energii a přináší úspěch a štěstí ve všech podnicích.
Léčebné užití: má vysoký očistný účinek, léčí vše špatné, včetně zatím nezhojených ran, zvyšuje tělesnou energii, blahodárně působí na oběhový systém, žlučník, slezinu, kosti a oči, snižuje příznaky senility, zvyšuje tvorbu mateřského mléka, detoxikuje. Mírní příznaky demence a senility.
Modrý chalcedon – zlepšuje paměť, zvyšuje schopnost učení se (hlavně jazyky), zlepšuje náladu, nabízí optimistický pohled do budoucnosti, podporuje kreativitu. Snižuje teplotu, reguluje krevní tlak, posiluje imunitu, působí protizánětlivě, pročišťuje dýchací systém od škodlivin z kouření.
Barvy: bezbarvý, bílá, šedá, žlutá, červená, hnědá, průhledný až průsvitný
Naleziště: Namíbie, Brazílie, Maroko, USA, ČR, Slovensko, Rakousko, Island, Rusko
Technický popis: oxidy s tetraedrickou strukturou (tektosilikáty) – skupina SiO2, mikrokrystalická odrůda křemene, lesk skelný až voskový, označení chalcedon se používá pro jemně vláknité odrůdy SiO2, které se liší svojí stavbou a barvou: karneol, chryzopras, achát, onyx a další, vyskytuje se společně s křemenem ve varietách, které se označují jako achát, jaspis, onyx nebo karneol
Stupeň tvrdosti: 7