Menu Zavřeno

Granát

Užití: síla, ochrana, léčení, rituální práce
Barva: červený, hnědý, černý, žlutý, oranžový, zelený
Znamení zvěrokruhuBeran, KozorohLev , Panna, Rak, Střelec, Štír, Vodnář 
Čakra: základní (kořenová) nejnižší část páteře, živel země, smysl čich, schopnost přežít, dodává životní energii a rovnováhu, probouzí aktivitu, regeneraci, zodpovědnost sám za sebe i své okolí
Element: oheň
Planeta: Mars
Očista: pod vlažnou tekoucí vodou
Vlastnosti:
po dlouhá léta užíván jako amulet, který varuje před nebezpečím. Granát je velmi silný kámen, který přivádí velké množství energie, udržuje organizmus v rovnováze a dodává potřebný klid. Pomáhá překonat zastaralé myšlenkové vzorce a strnulé způsoby jednání. Přináší sebedůvěru a odvahu. Podporuje lásku a sexuální touhu (zejména v červeném zbarvení). Granát pomáhá v krizových situacích nalézat východiska a dodat víru v lepší budoucnost i přivolat něčí pomoc. Pročišťuje čakry, otvírá srdce, pomáhá překonávat tabu. Rozvíjí rozšířené vědomí, umí vyvolat vzpomínky na minulé životy.
Léčebné užití: regeneruje organizmus, obnovuje ztracené síly – vitalitu, čistí krev, podporuje tvorbu červených krvinek, podporuje metabolizmus, pomáhá lepšímu vstřebávání minerálů a vitamínů, regeneruje DNA, příznivě působí na páteř, srdce a plíce, reguluje krevní tlak a oběh, zastavuje krvácení. Upravuje příčiny hormonálních a sexuálních poruch, působí jako sexuální stimulant. Léčí revma, nervovou soustavu, kloubní a svalové problémy, záněty, posiluje funkci jater a ledvin. Mírní deprese.
Země původu: Brazílie, Madagaskar, Čechy, Malajsie
Technický popis: Gr
anát se vyskytuje v mnoha barevných podobách dle příměsí minerálů. Je známo 15 odrůd granátu.
Spessartin – (barva oranžová), má vysoké vibrace, působí jako antidepresivum, potlačuje noční můry, posiluje srdce, pomáhá při správném úsudku, vhodný při sexuálních problémech, harmonizuje ukládání vápníku v těle.
Hessonit – (barva červená až nahnědlá), snižuje neplodnost a impotenci, léčí čich, harmonizuje produkci hormonů. Přináší sebeúctu a odvahu pomoci druhým, podporuje intuici, užívá se při astrálních cestách.
Grossularit – (barva zelená), výborný při artritidě, revmatizmu, potížích s ledvinami, kůží a sliznicemi. Zvyšuje plodnost a vstřebávání vitaminů. Poslouží dobře v obdobích řešení soudních sporů a různých problémů. Podporuje relaxaci.
Pyrop – (barva ohnivě červená), léčí zažívací trakt, podporuje krevní oběh, pomáhá při bolestech v krku a pálení žáhy. Uvádí do souladu základní a korunní čakru, podporuje tvůrčí schopnosti a vůli k životu, zvyšuje charizma.
Červený granát – symbol lásky, je naladěn na srdeční energii, povzbuzuje sexualitu, pomáhá ovládat zlost, zejména tu vůči sobě.
Stupeň tvrdosti:
6,5-7,5.