Menu Zavřeno

Hematit

Užití: léčení, uzemnění, ochrana, zlepšení paměti
Planeta: Saturn
Element: oheň
Znamení zvěrokruhu:  Beran, Štír, Kozoroh, Vodnář
Vlastnosti: projektivní kámen
Je to zvláštní, okouzlující, stříbřitě šedý, těžký kámen, jenž je mocný ve vytahování nemocí z těla, uzemňuje, ochraňuje, uvádí do rovnováhy tělo, mysl i ducha, nese v sobě silný element jang, zajišťuje nerovnováhu meridiánu, čímž napravuje nevyváženosti jin. Odstraňuje vše nepříznivé a zabraňuje negativním energiím vstupovat do aury, nastoluje klid, mír a harmonii. Zvyšuje sebevědomí, schopnost přežít a pomáhá ženám překonat plachost zvýšit sebevědomí. Přispívá k soustředění, zlepšuje paměť (obzvláště účinný na matematiku a technické předměty). Pomáhá překonávat různá omezení, které si majitel sám stanovil, pomáhá bojovat s přejídáním, kouřením a dalšími špatnými návyky.
Hematit je často označován jako kámen vyšší mysli, přináší neuvěřitelné uzemnění a pocit klidu, který mu pomáhá zaměřit se a organizovat své myšlenky. Harmonizující mysl, tělo a duch, tento účinný kámen odstraňuje přebytečnou energii a odděluje vaše emoce od ostatních lidí. Pomáhá uvolnit sebe-uložená omezení, zatímco stále udržuje zdravé množství sebeovládání. S využitím magnetických vlastností našich jin-jangových energií hematit vyrovnává meridiány v těle a zajišťuje stabilní rovnováhu mezi éterickým nervovým systémem a fyzickým nervovým systémem.
Tradičně se Hematit nosil vpravo, nebo v primární ruce kde vede k ukončení metafyzického uvědomění. Při nošení vlevo nebo vedlejší ruce nechává metafyzické schopnosti otevřené. Během opuštění duše z těla chrání Hematit duši a vede ji zpět do těla.
Afirmace:
„Jsem zakořeněný v Zemi, jsem rozlehlý a bezpečný, jsem si vědom, že všechny mé potřeby jsou splněny.“
Léčebné užití: zastavuje krvácení, menstruační syndrom, udržuje zdravý stav krve a léčí všechny nemoci spojené s krví, vyhání z těla horečku, léčí oběhové problémy, podporuje činnost ledvin, ukládání železa, tvorbu krvinek. Léčí křeče v nohou, pomáhá rovnat záda a působí příznivě i při zlomeninách. Zahání úzkost a nespavost.
Naleziště: Severní Amerika, Ukrajina, Čína, Indie, Austrálie, Anglie, Nizozemí, Elba, Brazílie, Venezuela, Libérie
Barva: ocelově šedý
Technický popis: Fe2O3  – oxid železitý, je nejvýznamnější rudou železa, obsahuje ho až 70%, neprůhledný, silného kovového lesku, bez štěpnosti, název z řeckého haimatius – krvavě rudý. Jeho výskyt je hojný a to v mnoha různých podobách: ocelově šedé silně lesklé krystaly se nazývají spekularit, tence šupinkatý hematit se nazývá slídový, růžicově srostlé krystaly jsou železné růže.
Stupeň tvrdosti: 5-6