Menu Zavřeno

Howlit bílý/Magnezit

Užití: klid, harmonie, meditace, uvolnění, léčení
Znamení zvěrokruhuRak, Váhy
Vlastnosti: receptivní, přiřazen planetě Měsíc a elementu vody.
Přináší hluboký klid k uvolnění a meditaci, dodává harmonii, pomáhá přijímat ostatní takové, jací skutečně jsou, bez potřeby je měnit, umožňuje nenechat se zasáhnout problémy jiných, vynáší na povrch sebeklamy, pomáhá rozpoznávat podvědomé pocity a myšlenky, uklidňuje city, činní nás odolnějšími vůči stresu, překonává nervozitu, netoleranci a podrážděnost. Probouzí v nás bezvýhradnou lásku sami k sobě, otevírá srdeční čakru.
Léčebné užití: pomáhá ukládat vápník v těle, detoxikuje, neutralizuje tělesné pachy, uvolňuje svaly a křeče, pomáhá při menstruaci, přináší úlevu při migrénách, léčí střeva, žaludek, ledvinové kameny, močový měchýř, křečové žíly. Hojí zuby a zubní kazy, zrychluje metabolismus tuků, snižuje cholesterol, zpomaluje krevní srážlivost, snižuje horečky a zimnici, prevence proti arterioskleróze, angině pectoris a dalším srdečním chorobám.
Barvy: bílý, žlutavý, šedý
Naleziště: Austrálie, Brazílie, USA, Zimbabwe, Čína, Turecko, Rusko
Technický popis: karbonát, uhličitan hořečnatý, průhledný až průsvitný, skelného lesku, dokonalé štěpnosti, Jedná se o magnezit, který je dost často nabízen pod názvem howlit. Není bez zajímavosti, že hlízovité howlity se hodně podobají tyrkysu. Na první pohled se od nich liší jen barvou, což ale vychytralý obchodník snadno napraví. Řada lidí si pak koupí modrozelený howlit v přesvědčení, že se jedná o skutečný tyrkys. Jindy jsou tyto upravené howlity nabízeny pod zavádějícím názvem tyrkenit.
Stupeň tvrdosti: 4