Menu Zavřeno

Jadeit/Nefrit

Užití: prosperita, peníze, ochrana, láska, dlouhověkost, moudrost, léčení
Znamení zvěrokruhu: Beran, Rak, Váhy, Ryby
Čakry: 4 čakra – srdeční
Vlastnosti: receptivní kámen, přiřazen planetě Venuši a elementu vody.
Je starodávným, posvátným kamenem Dálného východu, jenž přitahuje lásku, má sílu prodlužovat život, přitahuje peníze, dodává prosperující energii při obchodních jednáních, pozvedává moudrost ducha, chrání před neštěstími a nehodami, pomáhá předcházet nemocem a zdravotním obtížím. Je symbolem čistoty a vyrovnanosti, přináší do života harmonii, štěstí a přátelství. Uvolňuje emoce a podrážděnost, uklidňuje mysl. Jako kámen snů, položen na čele, přináší sny nahlížející do hloubky našeho nitra. Jadeit je spojen se srdeční čakrou a zvyšuje lásku i kvalitu péče o rodinu. Jedná se o ochranný kámen, jenž udržuje svého nositele mimo nebezpečí a vnáší do jeho života harmonii.


Bílý jadeit směřuje energii k optimálnímu možnému využití. Mírní zmatek, zvýrazňuje nejlepší dostupná řešení a pomáhá při rozhodování, k němuž nabízí odpovídající informace.

Žlutý jadeit – přináší radost, štěstí, energii, povzbuzení. Zlepšuje funkci trávicího a vylučovacího systému.
Oranžový jadeit dodává energii a dokáže jemně podněcovat k další činnosti. Přináší radost a učí nás vnímat vzájemné propojení všech bytostí.
Červený jadeit přináší největší dávku vášní a povzbuzení. Je spojen s láskou a „vypouštěním páry“. Dokáže pocity zlosti a napětí přesměrovat tak, aby se jich dalo konstruktivně využít.
Levandulový jadeit nabízí úlevu od citové bolesti či traumat a současně zvyšuje vnitřní klid. Učí bystrým reakcím, zdrženlivosti v citových záležitostech a současně i schopnosti stanovit si v nich jasné hranice.
Modrý /nebo modrozelený/ jadeit symbolizuje klid a přemítání. Přináší vnitřní vyrovnanost a trpělivost Jedná se o kámen zajišťující sice pomalý, ale zato trvalý pokrok. Pomáhá lidem, kteří se cítí udoláni situací, která se jim vymkla z rukou.
Zelený jadeit – nejběžnější, uklidňuje nervový systém, harmonizuje nefungující vztahy, pomáhá realizovat touhy a vášně, má nejblíže k centru srdce.
Hnědý jadeit má silnou uzemňovací schopnost. Spojuje svého nositele se zemí a vnáší do jeho života pocit pohodlí a stability. Pomáhá při navykání na nové prostředí.


Léčebné užití: pomáhá tělu léčit se, přičemž působí na nefyzické problémy, jež nemoc způsobily, léčí ledviny, močový měchýř, srdce, žaludek, kyčle, slezinu, detoxikuje, obnovuje buněčný a kosterní systém, zvyšuje plodnost, pomáhá při porodu
Barva: bílý, zelený, fialový, oranžový, růžový, hnědý, žlutý, červený, modrý, černý
Naleziště: Japonsko, Čína, USA, Rusko, Korea
Technický popis: silikát, pyroxen, jehož zelená odrůda je též označovaná či spíše zaměňována často s nefritem (jadeit má zrnitou strukturu, nefrit je hedvábně vláknitý), je průsvitný až neprůsvitný, skelného až mastného lesku, s dobrou štěpností.
Stupeň tvrdosti: 6-7