Menu Zavřeno

žlutý
obrázkový
leopardí
dalmatin
červený
brekciový
mokait
hnědý
dračí krev

Jaspis

Užití: štěstí, krása, ochrana, zdraví, léčení,
Planeta: se různí podle barev
Element: se různí podle barev
Znamení zvěrokruhu: Beran, Kozoroh, Panna, Rak, Ryby, Štír, Váhy, Vodnář
Čakry: kořenová, sakrální, solar plexus – Každá barva jaspisu přísluší jedné čakře
Číslo: 7
Vlastnosti: Je to běžný kámen, jenž přináší klid, oporu a pomoc ve stresu, sjednocuje všechny aspekty života, je ochranným kamenem před fyzickými i duševními riziky, pohlcuje negativní energie, dodává odvahu k naplnění všech záměrů, pomáhá při řešení konfliktů, zvyšuje organizační schopnosti, podporuje rychlé uvažování a představivost, potlačuje nebezpečné touhy a rozmary, přivolává štěstí. Srovnává a nastavuje čakry. Jeho přítomnost sjednocuje všechny aspekty života tím, že vyrovnává auru na úroveň celistvosti a působí jako připomínka toho, že člověk není na fyzické úrovni pouze pro sebe, ale přináší radost a ostatním. Je to vynikající kámen pro rychlé myšlení, podporu organizačních schopností a stimulaci fantazie pro přeměnu myšlenek na akci.
Ochraňuje před elektromagnetickým znečištěním a znečištěním životního prostředí, záření a stresu.
Jaspis je běžně používán pro usnadnění šamanských rituálů. Je sladěný s elektromagnetickými energiemi planety Země. Frekvence jaspisu je pomalá a konstantní, to umožňuje, aby byl člověk více přítomen ve fyzickém těle a byl si vědom svého okolí. Když se člověk propojí s energetickými vlastnostmi jaspisu, vyvolává to povědomí o duchovním propojení se s přírodou.
Afirmace: „Moje činy jsou stabilní a vědomě řízené, mám ochranu před vším negativním. Jsem plný života a vitality“
Léčebné užití: dodává energii, zmírňuje porodní bolesti, podporuje trávení, funkce pohlavních orgánů a oběhový systém, prodlužuje sexuální rozkoš.
Červený a brekciový Červený jaspis – kámen dlouhověkosti, jistoty a zázemí
Červené jaspisy vyzařují oživující očistnou a ochrannou energii. Učí nás nezištnosti a skromnosti, trpělivosti a posilují naši dobrou vůli. Červený druh jaspisu posiluje a oživuje tělo, doporučuje se nosit při nedostatku železa nebo chudokrevnosti. Ochrana před závratěmi a zklamáním v lásce; podporuje chuť k jídlu.
Léčebné použití
Užívá se při zastavení nejrůznějších krvácení, léčbě ženských chorob, problémech ledvin a močového měchýře, tvorby hemeroidů, zlepšuje funkci žaludku, střev a jater, pomáhá léčit dnu.
Jaspis má projektivní energii, přiřazen planetě Mars a náleží elementu ohně. Je ochranným kamenem, odráží negativitu zpět původci, uklidňuje rozbouřené city, uzemňuje energii, napravuje nepříznivé situace, pozvedává krásu a půvab, přináší zdraví a sílu, podněcuje základní čakru, snižuje horečky, čistí oběhový systém, játra, cévy, krev, odstraňuje bloky.

Dračí krev jaspis Tato odrůda jaspisu přezdívaná jako „Kámen odvahy“ Vás zaujme jeho barevnou kombinací lesních zelených odstínů s tmavě červenou kresbou
Skvrnitý a pestrý jaspis má projektivní energii, přiřazen planetě Merkur a náleží elementu vzduchu. Dodává kreativitu, pomáhá k prosazení vlastních nápadů, podporuje imunitní systém, detoxikuje, regeneruje tkáně.
Zelený a oceán jaspis má receptivní energii, přiřazen planetě Venuši a náleží elementu země. Podporuje mentální a emocionální stavy druhých, uvádí do rovnováhy city a mysl, odstraňuje deprese, učí nás žít v souladu s přírodou.
Je kamenem zdraví, má silné léčivé účinky, podporuje uzdravovací proces těla, léčí zažívací trakt a vylučovací orgány, odstraňuje toxiny z těla, hojí záněty, podporuje nervový a imunitní systém, buněčnou regeneraci a obnovu organismu hlavně při nejrůznějších nádorech, zbavuje nočních můr a podporuje klidný spánek. Podněcuje srdeční čakru.
Hnědý jaspis (včetně obrázkového) má receptivní energii, přiřazen planetě Saturn a náleží elementu země. Uzemňuje, podporuje soustředění, přináší stabilitu a vyrovnanost, vrací zpět na zem ty, kteří mají hlavu v oblacích, odstraňuje geopatogenní zóny, vhodný k meditaci, odhaluje karmické příčiny současných událostí, podporuje a rozvíjí kořenovou čakru. Podporuje imunitní systém, detoxikuje, léčí kožní problémy, pomáhá skoncovat s kouřením.
Obrázkový jaspis má receptivní energii, přiřazen planetě Saturn a náleží elementu země. Je úzce spjat se zemí, podporuje a rozvíjí kořenovou čakru, vypráví pomocí svých obrázků poselství minulosti, vynáší na povrch potlačené pocity, vinu, nenávist, lásku a přináší poučení do další fáze života, přináší klid, odstraňuje strach, čistí ledviny a podporuje imunitní systém.
Mokait – 
Panna, Ryby, Vodnář, jaspis má receptivní energii, přiřazen planetě Saturn a náleží elementu země. Má červenou až tmavohnědou barvu se žlutými a mléčnými oválky, připomínající kávu se šlehačkou. Dodává hluboký klid a rovnováhu v každé situaci, přináší touhu po nových experimentech a pomáhá čelit jejich důsledkům, ukazuje všechny možnosti a pomáhá vybrat jedinou správnou, zmírňuje nervozitu a stres, stabilizuje tělo, posiluje imunitu, léčí zranění, záněty horních cest dýchacích, uvolňuje suchý kašel, aktivuje játra, slezinu a čistí krev.
Žlutý jaspis přivádí pozitivní energii, vytrvalost a porozumění, toleranci při drobných nedorozuměních v rámci mezilidských a partnerských vztahů, ochraňuje na cestách a při duševní práci, dodává energii žlázám s vnitřní sekrecí, odstraňuje toxiny z těla, pomáhá při střevních potížích, léčí trávení a žaludek, povzbuzuje činnost slinivky a jater. Podněcuje činnost čakry solar plexu.
Dalmatin jaspis je béžový posetý tmavými puntíky, mírní ukvapenost a neuváženost, učí rozvážnosti a trpělivosti, pomáhá nám dokonale poznat sami sebe. Léčí žaludeční potíže a křeče, podporuje nervový systém a přináší zdravý a klidný spánek.
Leopard jaspis svým vzhledem připomíná kůži leoparda, učí nás vidět a přijímat takové, jací ve skutečnosti jsme, podporuje imunitní systém, léčí zažívací a trávicí trakt, podporuje činnost žlučníku, jater, ledvin a močového měchýře.
Naleziště: po celém světě
Barvy: červený, žlutý, hnědý, zelený, modrý, fialový, béžový aj. (mnoho barevných kombinací a vzorů).
Technický popis: SiO2 oxid křemičitý, silikát, vzniká pohlcením chalcedonu částic jiných minerálů, čímž získá barevnost, ale ztratí zcela průsvitnost, skelného lesku, bez štěpnosti.
Stupeň tvrdosti: 7