Menu Zavřeno

 

Kalcit

Užití: radost, energie, vitalita, odstraňuje strach. Je to duchovní kámen, který zajišťuje spojení s vyšším vědomím. Pomáhá nám přiblížit se k vyšší moudrosti a rozvíjí parapsychologické schopnosti. Urychluje duchovní vývoj a umožňuje duši, aby si po návratu do hmotného těla pamatovala zážitky z astrálních cest.
Znamení zvěrokruhu: rak, blíženci, ryby, oranžový – lev,
Čakra: 2
Vlastnosti

: Kalcit je ochranným kamenem, je zesilovač a čistič energie. Stačí ho mít položený v místnosti a kámen odvede z okolního prostředí veškerou negativní energii. Má na nás pozitivní účinek, když ztrácíme naději nebo motivaci. Spojuje cit s rozumem a pomáhá při boji s leností. Uklidňuje mysl, rozvíjí bystrý úsudek a schopnost analýzy. Snáze umíme s jeho pomocí řadit jednotlivé informace podle důležitosti. Podporuje schopnost proměňovat myšlenky v činy. Zvyšuje sebedůvěru a pomáhá nám v životě překonávat nezdary.

Udržuje v rovnováze city, odstraňuje strach, pomáhá překonávat deprese – rozpouští smutek a bolest. Odstraňuje problémy a maximalizuje náš potenciál. Účinně čistí a nabíjí nižší čakry; oranžový kalcit – kámen radosti energie a vitality – nabíjí 2. čakru.
Léčebné užití: Oranžový kalcit pomáhá léčit žlučník a střevní poruchy, výborný účinek má na dráždivý tračník, působí příznivě na rozmnožovací systém a odstraňuje z těla hleny. Kalcit napomáhá usazování vápníku v kostech, ale současně brání jejich zvápenatění. Má blahodárný vliv na střevní flóru a na kůži. U malých dětí napomáhá růstu (spojte s aventurínem, který ovlivňuje růst do 7 let věku). Elixír kalcitu účinně působí na kůži, vředy, bradavice a hojí rány.
Barvy: bílá, žlutá, oranžová, modrá, zelená
Naleziště: ČR, Slovensko, Německo, Island, USA, Rusko, Švédsko
Technický popis: CaCO3, skelný až perleťový lesk, dokonale štěpný podle klence, křehký, průhledný, průsvitný, barví plamen cihlově červeně, vzniká chemickým srážením a sedimentací schránek mrtvých živočichů na mořském dně v podobě vápence. Přeměnou kalcitických hornin vzniká nejčastěji mramor
Stupeň tvrdosti: 3