Menu Zavřeno
čirý
pukaný

Křišťál/Křemen/Quartz

Užití: síla-energie, ochrana, meditace, harmonie, léčení
Planeta: Slunce
Element: oheň a voda
Znamení zvěrokruhu: všechny znamení, Blíženci, Rak, Lev, Kozoroh, Vodnář, Křišťál s turmalínem – Blíženci, Štír
Čakry: všechny, vyrovnává auru
Číslo: 4
Vlastnosti: projektivní i receptivní kámen
Očista: opláchněte vlažnou vodou a nabijte na slunci
Je to univerzální, nejúčinnější léčivý krystal na světě, velmi silný zesilovač energie, jenž energii pohlcuje, uvolňuje a reguluje, uvádí ji do naprosté harmonie.
Je symbolem světla, průzračnosti duše a síly léčivé energie. Přijímá a vysílá energii zároveň; vyrovnává, stává se zrcadlem naší duše. Jeho jasný, přímý paprsek obsahuje všechny barvy duhy. Spojuje nás s absolutnem a s pramenem prapůvodní energie, která se skrývá v hloubi každé duše. Je všude ve světě ceněn jako meditativní kámen. V magické oblasti křišťál odporuje veškerému zlu, neutralizuje negativní energii a černou magii, podporuje jasnozřivost, dodává energii do našeho snažení. Propojuje naší duši s vesmírnou věčností, harmonizuje, čistí a chrání auru; pročisťuje čakry. Povzbuzuje psychiku, jasnozřivost, samostatnost, pomáhá sebezdokonalení, ochraňuje před vším zlým a negativním, zvyšuje naše duchovní síly, harmonizuje, odstraňuje bloky a stává se zrcadlem naší duše, čistí a chrání auru, zajišťuje klidný spánek. Odstraňuje škodlivé elektromagnetické záření, čistí geopatogenní zóny. Působí na korunní čakru a ostatní čistí. Při meditaci dokáže odfiltrovat všechny rušivé vlivy. Lze ho použít jako regulátor pro ostatní kameny.
Běžný, ale mimořádný, barevný či čistý křišťál je od pradávna zdrojem světla pro celé lidstvo. Známý jako kámen síly, zesílí jakoukoli energii nebo záměr. Pouhým držení tohoto kamene můžete zdvojnásobit své biomagnetické pole pohlcováním, ukládáním, uvolňováním nebo regulací energie okolního prostředí. Obsahuje všechny možné barvy, křišťál představuje jednotící vibrační frekvenci, která harmonizuje všechny primární světelné paprsky. Křišťál pracuje na všech úrovních našeho bytí rezonováním na úrovni individuálních potřeb. Zesiluje jakoukoli energii nebo záměr, který je do něj naprogramován, a dále vysílá tuto energii v celém vibračním vesmíru. Tímto krystalem můžete urychlit naplnění svých modliteb a přání, zesílit uzdravení, zesílit metafyzické schopnosti. Pracuje jako kosmický počítač, tento kámen ukládá informace a má schopnost rozpustit karmické zatížení tím, že je naladí k jejich vyššímu duchovnímu účelu.
Afirmace: „Moje intuice je silná. Věřím, že znamení a poselství, které mi Vesmír posílá, mě vedou životem.“
Léčebné užití: vhodný na všechny zdravotní problémy, včetně problémů duše. Tiší bolesti hlavy a zubů, neurologické a střevní potíže, nevolnosti, podporuje zažívací trakt, posiluje imunitu, uvádí tělo do rovnováhy, zvyšuje laktaci. Křišťál pomáhá při srdečních a nervových nemocech, leukémii, střevních a vředových onemocněních a proti ozáření. Uvolňuje bloky. Mírní neuralgické bolesti, nevolnosti a závratě.
Barvy: čirý
Naleziště: naleziště po celém světě

Aqua Aura křišťál

Aqua aura křišťál využívá vodní energii, energii klidu, klidnou sílu a celkovou očistu. Je ztělesněním potenciálu pro realizaci něčeho nového, cesty poznání, kariéry a cesty života. Vodní prvek přináší sílu regenerace a znovuzrození, tj. energii kruhu života. Tyto krásné modré krystaly jsou vhodné do místností, které se používají pro odpočinek, klid a relaxaci, nebo pro modlitbu. Aqua aura křišťály pomáhají vidět krásu kolem nás, povznášejí ducha a podporují přirozenou radost, naději a optimismus.
Tzv. Aura křišťály jsou kameny z přírodního křišťálu, na povrchu upravené nanášením různých kovů, jako je zlato, titan, kobalt aj. Konkrétně Aqua aura křišťál je čistý křišťál, na který se nanáší zlato, čímž vzniká ocelově nebo blankytně modrý krystal s jemnými duhovými záblesky barev. Pojmenovaný je po převládající akvamarínové barvě. Díky jeho intenzivním vibracím se používá pro zvýšení účinku jiných minerálů a drahých kamenů.
Vlastnosti: Aqua aura má zklidňující a relaxační účinek na emoce, je výborným pomocníkem pro uvolnění negativity a odstranění stresu, tiší staré rány a posiluje sebedůvěru a sebeúctu. Stimuluje a harmonizuje pátou, tj. krční čakru (Višuddha), tzn., že posiluje schopnost vyjádřit se a komunikovat. Účinek aqua aura křišťálu je spojován s konstruktivním, pozitivním způsobem vyjádření emocí, pravdomluvností a přímou řečí přímo „od srdce“. Tento druh křišťálu aktivuje duševní energii, uvolňuje vazby na minulost a vytváří prostor pro něco nového. Prohlubuje duchovní naladění svého majitele, je vhodný jako amulet proti psychickému útoku a talismanem pro meditace, kdy zesiluje pocit míru a bezpečí.
Jsou vhodnými talismany pro zesílení mysli při hledání cesty k novým horizontům a k novým možnostem. Nazývají se proto „startovními krystaly“. Jsou vhodné pro vědce, dobrodruhy, lovce, poutníky a průzkumníky. Pomáhají zvyšovat úsilí při pokusu o změnu situací a vztahů a utvářet tak naše životy. Učí nás mluvit „novým“ jazykem, být silnějšími, lepšími a upřímnými. Zvyšují naše úsilí o růst a rozvoj nových schopností.
Ve Feng Shui jsou aqua aura křišťály ztělesněním energie nadšení, tepla, jasu, aktivity a Yang v přírodě, která představuje akci, emoce a vášně. Tradičně jsou spojovány se severní částí místnosti, bytu nebo domu.
Léčebné užití: aqua aura křišťál lze použít jako doplňkový u nemocí imunitního systému, psychických onemocnění a je velmi přínosným pro uvedení těla a mysli do rovnováhy.
Naleziště: USA

Křišťál s inkluzemi – Lodolit

Křišťál s inkluzemi je znám především pod označením lodolit. Často se o něm píše jako o „scénickém“ křišťálu, neboť inkluze různých minerálů v tomto křišťálu připomínají pohled oknem zelené zahrady či navozují obrazy vzdálených galaxií nebo podmořských korálových útesů. Odtud nese křišťál s inkluzemi též označení „kámen zahrad“. A aby těch názvů tohoto nádherného kamene nebylo málo, často bývá nazýván „šamanským kamenem“, protože právě tento druh křišťálu mnozí léčitelé používají k navození vizionářské zkušenosti a pomoci při léčbě nemocí.
Lodolit nebo-li křišťál s inkluzemi patří do skupiny silikátů.
Křišťál je bezbarvá a dokonale čirá odrůda křemene, průhledný, skelného lesku, bez štěpnosti, s vysokou tvrdostí – má stupeň 7. Od běžného křišťálu se lodolit liší inkluzemi jiných minerálů, které mohou většinou zahrnovat hematit, živec, chlorid a mnoho dalších minerálních látek, jež způsobují kouzelné barevné scény uvnitř křišťálu – zelené, smetanově bílé, červené až šarlatově rudé, žluté, oranžové a jiné barvy. Chemická značka je stejná jako u křišťálu: SiO.
Metafyzické vlastnosti křišťálu s inkluzemi
Kromě úžasných a univerzálních vlastností křišťálu jak na fyzické, tak i psychické rovině, má lodolit – křišťál s inkluzemi větší energii a silnější vibrace než běžný křišťál, a to díky inkluzím jiných minerálů, jejichž působení právě křišťál ještě umocňuje. Lodolit je silným ochranným a uklidňujícím kamenem; velmi účinně působí lodolit při léčbě emocionálních traumat, vzešlých ze vzpomínek na nepříjemné věci v raném dětství, které způsobují současný strach a stres. Křišťál s inkluzemi pomáhá utišit rozbouřené emoce, pomáhá zmírnit úzkostné a depresivní pocity a stavy.
Lodolit silně podporuje svou energií korunní čakru. Lodolit je výborným kamenem pro meditaci a chvíle kdy potřebujeme uklidnění. Lodolit je velmi silným kamenem pro pozitivní rozvoj na všech úrovních: duše, těla a mysli.
Užití: křišťálu s inkluzemi
Křišťál s inkluzemi – Lodolit je nejlépe používat jako ochranný kámen proti negativním energiím a lidem v našem okolí. Lodolit v sobě nese trochu mystické energie, pomáhá proto při lucidním snění a klidném spánku. Je velmi dobrým pomocníkem pro ty, kteří trpí stresem, úzkostmi, depresivními stavy a nočními můrami, protože lodolit pomáhá uvolnit se ze sevření strachu. Nejen jeho energie, ale i pohled do hloubky tohoto kamene, výrazně uklidňuje mysl i duši.