Menu Zavřeno

Kunzit

Užití: relaxace, klid, ochrana, uzemnění, láska, komunikace
Čakry: aktivuje srdeční čakru a uvádí ji do souladu s krkem a třetím okem
Element: země
Planety: Venuše a Pluto
Vlastnosti: náleží receptivní energii. Silný duchovní kámen s vysokými vibracemi. Umožňuje hlubokou meditaci, otevírá srdeční čakru, vede k pokoře. Chrání před elektromagnetickým zářením a před negativitou jakéhokoliv druhu. Pomáhá svobodně se vyjádřit – komunikace, pročišťuje staré emoce, vyvolává ničím nepodmíněnou lásku, zlepšuje náladu v obdobích citových problémů a depresí. Na duševní úrovni posiluje schopnost sebevyjádření. Umožňuje dávat svobodně najevo myšlenky a pocity. Odstraňuje z cesty překážky a pomáhá přivyknout tlakům života. Dokáže pomoci při odkrývání dosud zablokovaných vzpomínek. Navrací nevinnost těm, kteří museli příliš rychle dospět. Tiší vztek, nervozitu a strach. Podporuje soustředění, pomáhá přitahovat lásku.
Léčebné užití: uvolňuje svaly a stres,  posiluje oběhový systém, mírní bolest kloubů, působí na oběhový systém a nervy, neutralizuje následky anestezie, posiluje imunitu, proti depresím, položený na solar potlačuje paniku. Kunzit obsahuje lithium, díky čemuž blahodárně působí při psychických problémech a depresích; zejména v případě, že je užíván jako elixír
Barvy: fialová, růžová, zelená, čirá
Země původu: Brazílie, USA, Madagaskar, Barma
Technický popis: zbrázděný krystal, průhledný nebo průsvitný, vyskytuje se v žílách granitických pegmatitů s vysokým obsahem lithia.
Stupeň tvrdosti: 6,5 – 7.