Menu Zavřeno

Lapis Lazuli

Užití: radost, věrnost, láska, odvaha, ochrana, léčení
Planeta: Venuše
Element: voda
Znamení zvěrokruhu: Býk, PannaStřelecKozorohRyby, Váhy, Vodnář
Čakry: 5 čakra komunikace, 6 čakra třetí oko, 7 čakra korunní
Číslo: 3
Vlastnosti: receptivní kámen
Povznášející duchovní kámen, výborný pro meditace, přináší klid, působí proti depresi, rychle odstraňuje stres a přináší hluboký klid a mír. Ochranný kámen, především pro děti. Dodává odvahu, zvyšuje psychické vědomí. Udržuje v rovnováze 5. čakru a otevírá 6. čakru. Přináší soucit, poctivost a čestnost. Odstraňuje potíže s komunikací, učí naslouchání druhým. Odhaluje vnitřní pravdu, umožňuje sebevyjádření bez lpění na kompromisech. Podporuje kreativitu, zesiluje myšlenky a vnáší do nich jasný pohled. Upevňuje vztahy, odstraňuje krutost a strádání. Přináší soucit, poctivost a čestnost.
Jméno Lapis Lazuli pochází z perského slova lazuward, což znamená „modrý.“ Ceněný je tisíce let, obzvláště byl oblíben ve starověkém Egyptě, věřilo se, že vede duši do nesmrtelnosti a otevře srdce k lásce. Královský kámen měl údajně obsahovat duši bohů. Hluboká nebeská modrá barva stále zůstává jako symbol krále a cti. Silný myšlenkový zesilovač, tento krystal aktivuje vyšší mysl a posiluje intelektuální schopnosti tím, že stimuluje touhu po poznání, pravdě a porozumění.
Stejně jako většina modrých kamenů Lapis stimuluje a aktivuje čakru v krku. To vytváří vibraci a jedinečnou energii, která může ovlivnit mnoho lidí, čímž se Lapis stane silným kamenem duchovního růstu a vyrovnání. Bývá nazýván krystalem pravdy, protože také zajišťuje, že slova, která mluvíte, jsou v souladu s vaší osobní pravdou.
Afirmace: „Vyzývám sílu mého nejvyššího já.“
Léčebné užití: snižuje horečku, krevní obtíže, potlačuje migrénové bolesti hlavy, pomáhá při detoxikaci. Posiluje imunitní systém, pomáhá při respiračních onemocněních, působí na štítnou žlázu a hlasivky, posiluje zrak, snižuje krevní tlak, čistí krev, účinný při nespavosti.
Barva: temně modrý se zlatými skvrnkami
Země původu: Afghanistán, Chile, Itálie, Argentina, USA, Tádžikistán
Technický popis: (Na, Ca) 8 Al 6 Si 6 O 24 (S, SO) 4  Síran hlinitokřemičitanu vápenatého, silikát, hlavní složkou je lazurit – sulfoalumosilikát sodíku a vápníku, dále je tvořen pyritem, kalcitem a někdy sodalitem. Je poměrně vzácným kamenem s matným až skelným leskem, průsvitný až opaktní s nezřetelnou štěpností. Po celá tisíciletí působil v Egyptě jako šperkový kámen.
Stupeň tvrdosti: 5-5,5