Menu Zavřeno

Malachit

Užití: kámen dobra a prozření, transformace, ochrana, síla, harmonie, obchodní úspěch, láska
Planeta: Venuše
Element: Země
Číslo: 9
Znamení zvěrokruhu: Býk, Váhy, Štír, Kozoroh, Střelec
Čakra: Malachit čistí a aktivuje čakry a umožňuje naladění na duchovního průvodce. Pokud se položí na třetí oko podporuje vyvolávání vizí a duchovního pozorování. Položený na srdce přináší rovnováhu a harmonii. Otevírá srdce a vyvolává nepodmíněnou lásku.
Vlastnosti: receptivní kámen
Malachit je podstatu radosti a je znám jako kámen transformace. Nádherný, silný kámen. Pomáhá odhalovat a léčit emoční bolesti tím, že absorbuje bolest do sebe. Rozmanitost kreseb malachitu symbolizuje střídání světla a stínů – učí nás pracovat i se stinnými stránkami naší osobnosti. Poskytuje náhled potřebný pro osobní růst. Malachit podporuje dynamiku a současně učí trpělivosti a vyrovnanosti. Probouzí lásku a oživuje dobro v nás. Je to typický ženský kámen a symbolizuje ženskou smyslnost, svůdnost, spanilost, rozmanitost a zvědavost. Pomáhá při partnerských neshodách a problémech. Podporuje klid, emocionální vyrovnanost a dodává energii. Probouzí harmonii a mír v duši. Je to silný ochranný kámen, zejména u dětí slouží jako ochrana proti pádům. Ochraňuje na cestách, pohlcuje negativní energie a odebírá z těla znečišťující látky. Neutralizuje radioaktivní záření a elektromagnetické znečištění. Malachit uklidňuje nervovou soustavu a podporuje klidný spánek. Při obchodních jednáních pomáhá uzavírat dobré obchody. Vytahuje na povrch psychosomatické problémy. Léčí traumata spojená se sexem v minulých životech, pomáhá při dyslexii, zvyšuje intuici.
Nikdy se nesmí čistit solí! Pouze na slunci položený na krystal křemene.
Afirmace: „Dnes přitahuji bohatství, hojnost a blaho“
Léčebné užití: Malachit pomáhá ozdravnému procesu při oslabení zraku, astmatických potížích, kolikách, otravách, menstruačních bolestech, zánětech a revmatismu, ledvinových, vředových a srdečních onemocněních. Zvyšuje odolnost vůči infekčním onemocněním. Odstraňuje škodlivé látky z těla a omezuje růst tukové tkáně. Příznivě působí na stav pokožky. Malachit je velmi účinný a silně léčivý kámen, doporučujeme obezřetnost a užívat s rozmyslem. Léčí pohlavní nerovnováhu, zejména u žen, pomáhá při porodu. Pomáhá na diabetes, astma, zlomeniny, závratě, slinivku, slezinu, epilepsii, artritidu, otoky kloubů. Posiluje imunitní systém a podporuje detoxikaci jater.
Barva: sytě zelená, soustředěné světlé a tmavé zelené proužky a rozety
Naleziště: Střední východ, Kongo, Zaire, Zambie, Jižní Austrálie, Maroko
Technický popis: Cu2CO3(OH)2, karbonát, jedna z nejstarších rud mědi – hydroxyuhličitan měďnatý, tvořící ledvinové masy, vlásčité agregáty a páskované krápníky, diamantového až hedvábného lesku, průsvitný s dokonalou štěpností.
Stupeň tvrdosti: 3,5-4