Menu Zavřeno

Onyx

Užití: ochrana, síla, sebedůvěra, motivace, výdrž
Planeta: Mars a Saturn
Element: oheň
Znamení zvěrokruhu: LevŠtírKozoroh
Čakry: první – kořenová
Číslo: 6
Energie: 
projektivní kámen.
Vlastnosti: Je to ochranný kámen, brání a ochraňuje před negativitou vědomě namířenou proti vám, v konfliktech všeho druhu, chrání život, dodává sílu, pomáhá v těžkých a nesrozumitelných obdobích, pomáhá činit rozumná rozhodnutí, posiluje sebevědomí, při mimořádném fyzickém i citovém vypětí, spojuje s jednotou vesmíru, zaměřuje naši energii jedním směrem, přináší ráznost a vytrvalost, dovoluje stát se pány svého osudu, poskytuje poučení z minulosti, zvyšuje sebedůvěru a sebekontrolu, léčí stará traumata ovlivňující současný život, snižuje strach a obavy. Udržuje v těle rovnováhu energií jing a jang.
Silný ochranný kámen Onyx absorbuje a transformuje negativní energii a pomáhá předcházet odčerpávání osobní energie. Onyx napomáhá rozvoji emoční a fyzické síly a vytrvalosti, zvláště podporuje v době stresu, zmatku nebo smutku. Je to skvělý pro podporu moudrého rozhodování. Je kamenem separace, který vylučuje staré návyky. Onyx je často užitečný, když potřebuje stabilizovat vztah nebo potřebuje uvolnění. Onyx si uchovává vzpomínky z života nositele kamene, a tak muže být použit pro psychometrii. Je účinný v pracích s minulými životy a používá se při léčbě starých zranění a fyzických traumat, které ovlivňují současný život.
Afirmace: „Vydávám veškerou negativní energii z mého těla. Jsem chráněn.“
Léčebné užití: redukuje nekontrolovatelné sexuální tužby, působí na zuby, kosti, kostní dřeň, léčí krevní poruchy a problémy nohou.
Barvy: černý, bílý, zelený
Naleziště: Indie, Jižní Amerika, USA
Technický popis: SiO2, Oxid křemičitý s uhlíkem a železem, silikát, odrůda achátu, se střídajícími bílými a černými pásky
Stupeň tvrdosti: 7