Menu Zavřeno

Rodochrozit

Užití: láska, klid, energie
Znamení zvěrokruhu: Lev, Štír
Vlastnosti: patří energii projektivní, elementu ohně, planetě Mars. Propůjčuje mimořádnou energii při zvýšené fyzické aktivitě, uklidňuje tělo a emoce, zbavuje stresu, má dynamické a pozitivní sklony. Přináší lásku a soucit, léčí následky sexuálního zneužití, pomáhá srdci smířit se s odmítáním a bolestí. Čistí základní čakru a solar plexus. Vytahuje na povrch pravdu a učí, jak jí porozumět. Zahání depresi, zlepšuje duševní i rozumové schopnosti, učí uvědomění si vlastní ceny a vnáší světlo do našeho života.
Léčebné užití: pomáhá při migrénách, respiračních onemocněních a astmatu, zlepšuje zrak a srdeční rytmus, čistí ledviny a oběhový systém, působí na pokožku, uvádí do normálu krevní tlak, rozšiřuje cévy, ulevuje migrénám a dodává sílu pohlavním orgánům.
Barvy: růžový až oranžový, hnědý, šedý
Naleziště: Argentina, USA, Jižní Afrika, Rumunsko, Mexico, Rusko, Japonsko Technický popis: karbonát, uhličitan manganatý, část manganu u většiny nahrazuje železo, vápník a někdy hořčík, lesk skelný až perleťový, průhledný až lehce průsvitný, dokonale štěpný.
Stupeň tvrdosti: 3,5 – 4.