Menu Zavřeno

Sodalit

Užití: kámen intuice, meditace, koncentrace, klid, síla ducha, moudrost, léčení
Planeta: Venuše
Element: voda
Znamení zvěrokruhu: Panna, Střelec, Vodnář , Rak
Čakry: hrdlo a třetí oko
Číslo: 4
Vlastnosti: receptivní kámen. Mezi modrými kameny má nejintenzivnější vibrace, spojuje logiku s intuicí, reprezentuje spojení ducha a hmoty – harmonizuje vědomí s podvědomím, prohlubuje meditaci a porozumění aktuálním stavům vašeho života, pomáhá každodennímu uskutečňování cílů, rozvíjí a zklidňuje mysl, potlačuje duševní zmatek, umožňuje přijímat nové informace, dodává odvahu, prohlubuje koncentraci a představivost, chrání před konflikty. Při týmové práci přináší harmonii, solidaritu a vědomí společného cíle. Odhaluje příčiny obav, fobií, pocitů viny a svazujícího jednání, zvyšuje sebevědomí.
VÝHODNÁ PRO: Syndrom bolesti; elektromagnetické napětí; sebevědomí; záchvat paniky; fobie; vina. sebepřijetí; sebevědomí; duševní zmatek; hojení buněčné paměti; racionální myšlení; objektivnost; intuitivní vnímání; vyvažování polarizací mezi muži a ženami; absorpce tekutiny; žlázový systém; nervové zakončení; centrální nervový systém; metabolismus; nedostatky vápníku; chrapot; poruchy trávení. horečky; lymfatický systém; orgány; imunitní systém; radiační poškození; nespavost; hrdlo; hlasivky; hrtan; snižuje krevní tlak
PODROBNOSTI:
Spojující logiku s intuicí, Sodalit otevírá duchovní vnímání tím, že instiluje úsilí o pravdu a nutkání na idealismus. Harmonizuje se s epifýzou, hypofýzou a třetím okem, prohlubuje meditaci a pomáhá pochopit okolnosti, ve kterých se ocitnete. Odstraňuje zmatek a intelektuální otroctví, uvolňuje duševní kondicionování a rigidní víry, které mohou vytvářet prostor pro nové vhledy do naší praxe. Přináší emocionální rovnováhu, Sodalit přeměňuje obrannou nebo přecitlivou osobnost, uvolňuje základní strachy a kontrolní mechanismy. Užitečné pro skupiny nebo páry, tento kámen přináší harmonii tím, že povzbuzuje důvěru a společníky, přičemž stále podporuje vzájemnou závislost. To umožní člověku používat spíše logiku a intuici, spíše než emoce z nadměrně vyvinuté srdcové čakry. Sodalit pomáhá zvyšovat psychické schopnosti a zároveň odrazuje od posedení o takových schopnostech. Usiluje o vedení jednoho na své duchovní cestě tím, že otevře okno do podvědomé mysli a vytáhne jemné obrazy do vědomé mysli. Může být také pomoci těm, kteří studují symboliku a její roli ve větší schématu, tím, že pomáhá člověku uvědomovat si vzory, které se mohou vyskytovat v průběhu života, spolu s jejich významem a účelem.
Afirmace: „Jsem řízen logikou a intuicí. Propouštím veškerý strach, negativitu a pochybnosti, které blokují můj kreativní výraz.“
Léčebné užití: pomáhá léčit potíže způsobené stresem, negativními emocemi a strachem, posiluje nervový systém. Čistí lymfatický systém i jednotlivé orgány, udržuje v rovnováze metabolismus, posiluje imunitní systém. Snižuje horečku, krevní tlak a příznivě působí na hlasivky, krk a hrtan.
Barvy: modrá, bílá, šedá
Naleziště: Brazílie, Barma, Afrika
Technický popis: Na(AlSiO4)6Cl2  chloralumosilikát sodný, tektosilikát, skelný až matný . Obvykle tvoří masivní agregáty nebo roztroušená zrna, vzácněji krystaly.
Stupeň tvrdosti: 5,5-6