Menu Zavřeno

Šungit

Šungit má omlazující schopnosti. Dokáže navrátit pružnost, lesk a zdravou barvu vašim vlasům a pleti. Zmírňuje tvorbu vrásek a ochabování kůže. Léčí kožní onemocnění, podporuje obranyschopnost organismu a pomáhá předcházet nachlazení. Má pozitivní vliv na správnou činnost žaludku, uzdravuje slinivku břišní a žlučník a má pozitivní vliv na fungování jater, ledvin a srdce. Také má schopnost udržovat cévy v nejlepší formě a léčí cévní obtíže. Zpomaluje růst rakovinotvorných buněk, bojuje proti impotenci a působí proti chudokrevnosti. Pomáhá při astmatu a je velmi vhodný také pro cukrovkáře. Udržuje v dobré psychické i fyzické kondici.
Náleží elementu Země a ovlivňují jej planety Merkur, Venuše a Saturn. Nejvýrazněji působí na čakru kořenovou, sakrální a solar plexus. Šungit je velice vzácný a silný kámen. Významně působí jak na lidi, tak zvířata. Má schopnost ochraňovat, čistit, dobíjet energií, regenerovat a léčit vše živé, co se vyskytuje v jeho blízkosti. Pomáhá při věštění a cestách do minulých životů. Je prostoupen moudrostí, nadhledem a vyrovnaností, které předává svému majiteli. Učí pozitivnímu pohledu na svět, podporuje radost a lásku k sobě samým a přispívá k osobnímu růstu. Ochraňuje před elektromagnetickým zářením a pročišťuje napjatou atmosféru a konflikty.
Užití: regenerace, životní energie, moudrost, rozhodnost, duševní klid
Barva: tmavě šedá až temně černá
Naleziště: Rusko – Karélie
Technický popis: Negrafitující, nestabilní a nekrystalický uhlík tvořící matrici, v níž jsou rovnoměrně rozmístěny vysoce dispersní silikáty. Jedná se o neprůsvitný černý kámen s kovovým leskem. Jeho základním znakem je přítomnost řetězcovitých fragmentů v jeho struktuře, které vytváří fullereny (silné antioxidanty). Stáří šungitu je kolem 2 miliard let. Má vysokou elektrickou vodivost a je mrazuvzdorný.
Stupeň tvrdosti: 4-5