Menu Zavřeno

Turmalín (elbait, dravit, skoryl, verdelit, rubelit, indigolit)

Užití: energie, klid, léčení, radost, obchod, peníze, láska,
Planeta: dle barevného odstínu
Element: dle barevného odstínu
Znamení zvěrokruhu: Lev, Býk, Váhy, Štír, Kozoroh, Ryby, Turmalín černý  Kozoroh. Štír, Turmalín růžový  Lev, Střelec, Rak, Váhy, Turmalín zelený  Blíženci, Lev
Čakry: chrání a čistí všechny, především kořenovou

Vlastnosti: Je v mnoha ohledech jedinečný kámen, nemá nikdy nepříznivý účinek, působí ve prospěch svého majitele a přináší mu radost, pohlcuje negativní vibrace, odstraňuje stres, zlost, strach, je ochranným šamanským kamenem. Propojuje, čistí a harmonizuje čakry, odstraňuje bloky z aury, udržuje v rovnováze mužskou a ženskou energii. Napomáhá pochopení sebe sama i druhých, zvyšuje sebedůvěru, nezávislost a pomáhá získat nadhled nad rozčilujícími situacemi.

Turmalín pomáhá přinést rovnováhu energiím Yin a Yang a je často používán jako kouzlo štěstí. Dlouhé, tlusté „tmavé“ vlákna v turmalínu vytvářejí účinný zemnící kámen, který posiluje vlastní energetické pole těla proti vnější invazi. Kromě toho, že nese generické vlastnosti turmalinu a křemene, tento kámen uvolňuje napětí na jakékoliv úrovni a rozpouští zakořeněné vzory, které mají nepříznivý vliv na život. Harmonizující protikladné prvky a polarity, mění negativní myšlenky a energie na pozitivní. Turmalín může usnadnit zážitky mimo tělo a poskytuje ochranu při astrálním cestování. Křemen je známý jako hlavní léčitel minerálního království a je často používán k posílení psychických schopností. Má energetické vlastnosti: zesílení, zaměření, a programovatelnost.
Afirmace: „Provádím všechny své volby ve světle vědomého uvědomění, mysli a srdce.“

Léčebné užití: je účinný léčitel těla i duše, zvyšuje imunitu, léčí dětská onemocnění, příznivě působí na srdce a páteř, usnadňuje porod, pomáhá při dyslexii.
Černý turmalín (skoryl) – receptivní kámen, přiřazen planetě Saturn a elementu země. Je to neprůhledná nejběžnější odrůda turmalínu. Ochranný kámen, jenž odvádí negativní energii všeho druhu, vtahuje do sebe nepříznivé působení jiných lidí, jejich nenávist a zlobu, takže nás se příliš nedotýká, odstraňuje stres, navozuje pozitivitu, podporuje tvůrčí myšlení, deaktivuje patogenní zóny, ničí škodlivé záření přístrojů a počítačů. Posiluje imunitu, chrání před virovými onemocněními, potlačuje bolesti, posiluje nervový systém, chrání svaly a šlachy.
Zelený turmalín (verdelit) – receptivní kámen, přiřazen planetě Venuši a elementu země. Přitahuje peníze a obchodní úspěch, přináší hojnost a prosperitu, podporuje otevřenost, kreativnost, trpělivost, detoxikuje, zahání únavu, snižuje hmotnost, léčí oči, srdce, mozek, imunitu, zklidňuje hyperaktivní děti, léčí rostliny.
Červený (růžový) turmalín (rubelit) – projektivní kámen, přiřazen planetě Mars a elementu ohně. Podporuje chuť do života, dodává tělesnou energii, odvahu, přináší lásku, detoxikuje, podporuje játra, slezinu, krevní oběh, cévy, pomáhá při křečích.
Růžový turmalín – receptivní kámen, přiřazen planetě Venuši a elementu vody. Přitahuje lásku, přátelství, učí nás moudrosti a soucitu, léčí kůži, srdce, plíce a endokrinní žlázy.
Modrý turmalín (indigolit) – receptivní kámen, přiřazen planetě Saturn a elementu vody. Zbavuje stresu, navozuje klid, učí věrnosti, toleranci, pomáhá při komunikaci, působí na ledviny, močový měchýř, brzlík, dutiny, hrtan, jícen, plíce, zrak, jizvy, popáleniny a mozek. Pomáhá při vadách řeči, harmonizuje jakoukoliv nerovnováhu v těle, přináší klidný spánek.
Melounový turmalín – projektivní, receptivní kámen, přiřazen planetě Mars, Venuši a elementu ohně, vody. Skládá se zvnitřku z červeného nebo růžového turmalínu uzavřeného v zeleném. Vyvažuje mužskou a ženskou energii v těle, přitahuje lásku, nejlépe funguje vyrovnaným osobám, aktivuje srdeční čakru, posiluje něhu a přátelství, prohlubuje trpělivost, učí taktu a diplomatickému jednání. Zmírňuje strach a deprese, léčí citová zranění a staré bolesti, regeneruje nervy.
Barvy: černý, zelený, hnědý, modrý, žlutý, růžový, červený, melounový
Naleziště: USA, Srí Lanka, Kanada, Mexico, Brazílie, ČR, Rusko, Madagaskar
Technický popis: cyklosilikát, skupina turmalínu, minerál skoryl, složitý borokřemičitan hliníku, železa, hořčíku, vápníku a dalších prvků, jež dotvářejí jeho barevné odrůdy, elbait, dravit, černý skoryl, modrý indigolit, růžový a červený rubelit, zelený verdelit, růžovozelený melounový aj. (celkem 11 odrůd), průhledný až průsvitný, skelného lesku, nezřetelné štěpnosti.
Stupeň tvrdosti: 7-7,5