Menu Zavřeno

Tygří oko, Tiger’s Eye

Užití: kámen sebedůvěry, ochrana, energie, peníze, věštění, štěstí
Planeta: Slunce
Element: oheň
Znamení zvěrokruhu: Beran, Blíženci, Býk,  Lev, Panna, Rak
Čakry: 5 čakra komunikace, 6 čakra třetí oko
Číslo: 4

Vlastnosti: projektivní i receptivní kámen

Je to ochranný kámen, nosí se i jako talisman před všemi formami nebezpečí. Přes spojení mezi sluneční a zemskou energií pomáhá uzemnit lidi, kteří ztratili spojení s realitou, a zároveň podporuje duchovní růst zemsky orientovaných lidí. Je to hřejivý kámen, podporuje tok energie v těle vyrovnává jin jang v těle a dodává sílu, přitahuje peníze a bohatství. Pomáhá s odbouráním závislostí na druhých lidech, uznáním vlastní hodnoty a potlačuje deprese. Tygří oko je známé jako silný ochranný kámen, který je také velmi uzemněný a stabilizující. Z tohoto důvodu posiluje integritu, sebeovládání a praktičnost, podporuje správné využívání svých schopností. Tygří oko je také skvělé pro přitahování štěstí a prosperity, často ve formě peněz. Tento kámen posiluje osobní vůli a jasnost záměru, aby umožnil jejich projev na nejvyšších úrovních. Podporuje veškerou nezbytnou změnu ve všech aspektech života a je běžně užíváno léčiteli k léčbě duševních onemocnění a poruch osobnosti tím, že se zabývá otázkami sebehodnocení, sebekritiky a blokované kreativity. Tygří oko přináší ostrost vnitřnímu vidění a lepší pochopení příčiny a následku každé situace.

Afirmace: „Jednám s důvěrou, silou, jasností a nadšením.“

Léčebné užití: vyrovnává činnost mozkových hemisfér, pomáhá při léčbě zlomených kostí, působí na rozmnožovací orgány, léčí oči a krk, odstraňuje křeče. Pomáhá při léčbě poruch osobnosti. Pomáhá při nemocech hemofilie, hepatitida, mononukleóza, deprese. Zpomaluje metabolismus, mírní stres, vznětlivost a nadměrnou sexuální touhu. Dobré účinky a oči a krk.

Zlaté tygří oko – varuje před samolibostí, pomáhá jednat na základě rozumu, místo citů. Pomáhá při zkouškách a důležitých jednáních.
Červené tygří oko – zrychluje metabolismus, přináší motivaci a povzbuzení.

Sokolí oko
Naleziště: Jižní Afrika, Austrálie, Mexiko, USA, Indie
Barvy: žlutohnědý
Technický popis: SiO2 oxid křemičitý se železem, silikát, křemenný polodrahokam, jenž obsahuje zarostlá vlákna krokydolithu (modrého azbestu) železitosirného, průsvitný, po vybroušení krásného zlatavého lesku, bez štěpnosti.
Stupeň tvrdosti: 7