Menu Zavřeno

Čaroit

Užití: síla, strach, stres, energie, spánek, očista, uvolnění, vize
Barva: fialový až hnědý
Znamení zvěrokruhu: 
Panna,RybyStřelec, Štír Vodnář
Čakra: srdeční čakra, čakra třetího oka a korunní čakra
Element:
voda
Planeta:
 Jupiter, Neptun
OčistaČaroit čistíme a nabíjíme na křišťálové drúze tak dlouho, dokud sami necítíme, že je plný pozitivní energie.
Oplachujeme důkladně vlažnou vodou, zvláště po použití při těžkých chorobách nebo závislostech. Čaroity nabíjíme nejlépe na ranním slunci, které má intenzitu a sílu dobít tento čarovný kámen
Léčebné užití: dodává energii vyčerpanému organismu, reguluje krevní tlak, má blahodárný vliv na oči, srdce, játra, slinivku břišní. Napravuje játra poškozená alkoholem. Zbavuje křečí a bolestí, zahání nespavost a pomáhá dětem klidně usínat. Vysoce účinný čistič fyzického těla. Podporuje imunitní systém, obranný systém, centrální a vegetativní nervový systém, vnáší do života radost a smyslové potěšení.  Podporuje srdeční činnost, látkovou výměnu, prevenci a léčbu zhoubných nádorů.
Vlastnosti: receptivní kámen, přiřazen planetě Jupiter, Neptun a elementu vody.
Pročišťuje auru, probouzí srdeční čakru, čakru třetího oka a korunní čakru a ukazuje způsob nápravy karmických předurčení. Je to kámen proměny, napomáhá ovlivňovat duši a překonávat strach, obzvláště ten hluboce zakořeněný, vyrovnávat se s mimořádnými změnami na duchovní úrovni, má velkou hojivou moc na tělesné i duchovní úrovni, probouzí bezvýhradnou lásku sám k sobě a pomáhá vyrovnat se s našimi zápornými vlastnostmi, uvádí do rovnováhy zmatené emoce. 
Přináší intuici a touhu po poznání.  Potlačuje, stres, obavy, posedlost, frustraci, přeměňuje negativní energii v hojivou sílu a pocity nerovnováhy uvádí v harmonii a uvolnění.
Naleziště: Rusko – Jakutsko
Zajímavost: Čaroit je v mineralogii nedávno objevený minerál. První zmínky o Čaroitu jsou známy teprve ze 40. let 20. století z Ruska, konkrétně z Jakutska na Sibiři, která se vyznačuje velmi nehostinným podnebím a špatně přístupným terénem.
Na Sibiři se nachází jediná oblast na světě, ve které se tento drahý kámen nalézá. Název Čaroit, jak jsme zjistili, pochází od jména řeky Čara, jež protéká poblíž naleziště.
Technický popis: křemičitan, objeven až roku 1976, extrémně vzácný minerál, protože se nachází jen na jediném nalezišti na světě, skelného lesku a dobré štěpnosti.
Stupeň tvrdosti: 5