Menu Zavřeno

!!! Upozornění !!!

  • Šperky není vhodné nosit do bazénu, vany, sprchy, sauny, na extrémní sportovní a zátěžové činnosti.
  • Šperky nenechávejte ležet na přímém slunci!
  • Jak se starat o šperky naleznete zde na této stránce..

1. Jak si vybrat kameny pro Váš šperk

2. Jak si vybrat správnou velikost náramku

3. Co Vám šperk může nabídnout

4. Jak se čistí kameny

Jak si vybrat kameny pro Váš šperk

Šperky z kamenů, minerálů a polodrahokamů nosili lidé již v dávné minulosti. Byly a jsou součástí života, tradic a módy mnoha lidí na celé planetě.

Vždy berte v úvahu, že pocitově (intuitivně) vybraný kámen je ten nejlepší. Právě ten kámen, který Vás osloví svou krásou, barvou, energií, texturou, pohmatem, tvarem, je právě ten pravý. Nezáleží totiž jen na tom, jaké znamení zvěrokruhu je Vám podle data narození přiřazeno. Nacházíte se v určitém období života, řešíte životní situaci, osobní záležitosti nebo nesoulad (nemoc).
Kámen, který si vyberete nebo si Vás vybere, Vám může pomoci právě v těchto situacích tím, že Vám může předat informace.
Potěší Vás, dá Vám sílu, radost, krásu a porozumění či uvědomění.

Další varianta je vybrat si kameny buď podle vlivu kamene, podle rozdělení pro astrologické znamení nebo podle čaker. Pokud si zvolíte více kamenů, můžete je nosit současně, třeba v podobě více náramků na ruce.

Jak si vybrat správnou velikost náramku

Náramek by Vás při nošení neměl nijak omezovat. Neměl by být těsný ani moc volný.  Nesmí Vás škrtit ani by neměl padat z ruky.

Silikonová pruženka (o síle 0,8 mm) velice dobře drží tvar náramku a nošením se nevytahuje a délka náramku se nemění

Změřte si místo na ruce, kde máte v úmyslu náramek nosit. Nejlépe krejčovským metrem, provázkem nebo proužkem papíru, který pak přeměříte pravítkem.  K naměřené hodnotě přidejte 2 cm a získáte naměřenou délku v cm (viz. tabulka).

Dámské náramky jsou v internetovém obchodě nabízeny ve velikosti M v délce 17 – 18 cm 

Pánské náramky jsou v internetovém obchodě nabízeny ve velikosti L v délce 19 – 20 cm 

Jestliže Vám standardní nabízená velikost internetového obchodu nevyhovuje uveďte požadovanou velikost podle uvedené tabulky do poznámky v objednávce a já Vám náramek vyrobím na míru.

Vždy je lepší uvést přesnou naměřenou délku v cm nebo v mm do poznámky v objednávce nebo polopaticky uvést do poznámky kolik jste naměřili krejčovským metrem a jakou délku náramku by jste si představovali.

Pokud si opravdu nevíte rady můžete mě jednoduše zkontaktovat telefonicky na čísle: 775 505 356 nebo napsat rychlou zprávu v chatu.

Co Vám šperk může nabídnout

Jemné vibrace kamenů ve špercích Vám mohou pomoci s překonáním různých životních nesnází (ať už nemocí nebo problémů). Přinášejí energii, sílu, harmonii, intuici, úspěch, lásku, klid, poznání. Zároveň působí harmonizačně na tělo i duši a pročišťují a harmonizují čakry. Tím Vám jednotlivé druhy kamenů pomohou k dalším příjemným darům života, jako jsou peníze, láska, štěstí, zlepšení komunikace, zdraví, plodnosti, komunikace, harmonizace, duchovní růst, ochranu, očistu, přátelství, odvahu radost, spokojenost, prosperita, sebedůvěra, úspěch a další ….. .

Náramky z tzv. projektivních kamenů se nosí na pravém zápěstí, z receptivních na levém. Nebo jinak řečeno pokud máme v úmyslu absorbovat energii kamene, nosíme ho na receptivních ruce (u praváků nejčastěji levá ruka) a pokud chceme aby z nás kámen odsál negativní energii tak ho nosíme na naší projektivní ruce (u praváků obvykle pravá ruka), nebo pokud chceme přenášet energii kamene na jiných tak používáme také Projektivní ruku. Energetického náramku by se neměl nikdo dotknout kromě majitele. Měli byste ho mít stále na rukou s výjimkou koupele. Tehdy je lepší pokud dáte náramek dolů.

Jak se čistí kameny

Každý šperk s minerálními kameny by se měl před použitím očistit a nabít. Nejčastěji se čistí tak, že jej vložíte asi na 5 minut pod vlažnou tekoucí vodu (nepoužívejte nikdy vodu na měkké kameny, jako je angelit, některé vápence, howlit, aragonit, azurit, dolomit, malachit, selenit, síra, atd. Tyto kameny se v menší či větší míře ve vodě rozpouštějí. Nádherný kámen azurit rozhodně pod vodu nepatří). Většinu kamenů nabíjíme na slunečním světle přibližně 16 hodin (kromě kamenů, které jsou citlivé na sluneční světlo, ty nabíjíme při měsíčním světle nebo ne na přímém slunci). Pokud nosíte více náramků, je třeba je čistit častěji. Bližší informace o jednotlivých kamenech zjistíte zde.

Existuje mnoho způsobů, které se v současné době používají pro očistu drahých a léčivých kamenů a krystalů tak, aby se zvýšily účinky jejich metafyzické energie.

Téměř od nepaměti se věří, že kameny mají svou paměť, pamatují si, kde byly, kdo se jich dotýkal, a také všechny síly a energie, které je obklopovaly. Drahý kámen může přenést na kohokoliv a cokoliv prakticky jakoukoliv energii, která je v něm uložená.  Každý léčivý drahý kámen musí být proto občas očištěn od jakýchkoliv nežádoucích energií, které se v něm mohly od vás, od ostatních lidí nebo z prostředí, ve kterém jsou kameny uloženy.

Například léčitelé, kteří drahé kameny a minerály používají k léčení jiných lidí, čistí své léčivé kameny po každém použití, protože kameny by mohly v sobě nést bolesti (jak fyzické, tak emocionální) z předchozí léčby. Kameny by pak mohly bolesti přenést na jiné, pokud by nebyly očištěny od energií, které byly do nich při předchozí léčbě přeneseny. Jestliže kámen absorbuje negativní energie, nemůže správně fungovat pro jakýkoli účel, pro který byl naprogramován.

Kdy je nezbytně nutné drahý léčivý kámen očistit?

  1. Co nejdříve poté, co jste jej koupili.
  2. Před tím, než budete drahý kámen programovat k účelu, za kterým jste si jej pořídili.
  3. Po každém jeho použití.
  4. Pokud máte pocit, že se vyčerpala energie léčivého kamene.

Jak často by měl být kámen očištěn?

Kameny, které pravidelně používáte – nosíte jako šperk anebo je nosíte s sebou, by měly být očištěny denně.

Léčivé kameny, masážní hůlky a kyvadla musí být očištěny po každém použití.

Oltářní kameny a léčivé kameny na zlepšení či vztahů prostředí v domě, bytě nebo na pracovišti, by měly být očištěny alespoň jedenkrát za měsíc.

Jak dlouho trvá, než se drahý kámen očistí?

Doba potřebná k očištění kamene se liší v závislosti na tom, jak daný kámen „vyčerpaný“ a jakou metodu použijete k jeho očistě. Údaje dále v článku představují nejkratší dobu očisty mírně „vyčerpaných“ kamenů. Samozřejmě, že u silně vyčerpaných kamenů bude jejich očista trvat delší dobu než u mírně vybitých kamenů. Nově získané kameny a kameny, které mají být naprogramovány, budou potřebovat k očistě nejvíce času. Nicméně – jak dlouho očista potrvá, by mělo být jen na vás – prostě jen poslechněte vaši intuici, která vám to řekne.

Jak tedy drahé a léčivé kameny očistit?

Existuje mnoho způsobů, jak očistit kámen. Který ze způsobů si vyberete, by mělo být založeno na druhu kamene, na tom, kolik času máte a jaké věci pro očistu máte k dispozici. Ale – jak už jsme uvedli výše – zapojte vaši intuici, ať je ona vaším průvodcem procesem očisty.

Velmi účinné při očistě kamenů od negativních energií jsou přírodní síly, jako jsou základní prvky přírody (oheň, voda, země a vzduch), dále pak Slunce, Měsíc a rostliny.

Drahé kameny reagují na záměry jejich uživatelů, proto je nesmírně důležité, abyste během jejich očisty –  bez ohledu na to, kterou metodu použijete, měli ve své mysli cíl, aby nechtěné energie byly odeslány na místo, kde nemohou způsobit žádnou škodu. Zároveň s tím mějte v mysli touhu oživit kámen pozitivní energií.

Metody pro očistu drahých a léčivých kamenů:

Použití přírodních prvků – oheň, voda, země a vzduch:

 Oheň – opatrně několikrát pohybujte kamenem přes plamen svíčky, dokud intuitivně nepocítíte, že byl očištěn. Hořící oheň spálí negativní energie. Tato metoda je nejvíce vhodná pro kameny, příslušné prvku Ohně. Z našeho pohledu však nejde o nejlepší metodu a prakticky ji nepoužíváme kvůli riziku popálení ale i možného poškození kamene.

Vykuřování – nechte opatrně několikrát projít kámen skrz kouř některého ze speciálních vykuřovadel, pokud je nemáte k dispozici, nechte projít kámen kouřem ze sušené šalvěje. Vykuřujte kámen tak dlouho, až intuitivně vycítíte, že negativní energie z něj byla vymazána. Vykuřování je jedním z nejlepších způsobů očisty nejen léčivých kamenů, ale i sebe a sama a míst, kde žijeme.

Voda – opláchněte kámen v tekoucí vodě. To můžete provést jedním ze tří způsobů:

  • tím, že dáte kámen do řeky nebo potoka po dobu několika minut (umístěním kamene do sáčku ze síťoviny si zajistíte, že bude držet na místě)
  • ponecháním v dešti několik hodin
  • tím, že držíte kámen pod vodou, tekoucí z kohoutku po dobu několika minut

Voda smyje negativní energii a vrátit jí Zemi, kde může být neutralizována.

UPOZORNĚNÍ!: Nepoužívejte nikdy vodu na měkké kameny, jako je angelit, některé vápence, howlit, aragonit, azurit, dolomit, malachit, selenit, síra, atd. Tyto kameny se v menší či větší míře ve vodě rozpouštějí. Nádherný kámen azurit rozhodně pod vodu nepatří

Země – zakopejte kámen do země na celý den, místo si raději označte. Tuto metodu lze použít i v bytě, zahrabáním kamene do květináče, naplněného zemino. Půdu, kde je kámen zahrabán, nezalévejte! Půda bude absorbovat negativní energii, rozptýlí ji a přemění ji na energii pozitivní. Kameny se v zemi cítí dobře, protože se tak vracejí tam, kde byly stvořeny a kde rostly.

Vzduch – vykuřujte kámen na všech stranách s pomocí vykuřovacího svazku bylin, obsahujícího šalvěj, nebo sušené šalvěje anebo cedrového dřeva. Můžete také kamenem procházet skrz kouř santalového dřeva nebo kadidla. Šalvěj je velmi účinný očistný prostředek, neutralizuje negativní energii a přeměňuje ji na pozitivní energii. Samozřejmě můžete použít i jiné byliny či pryskyřice, které vám budou příjemné. Široký výběr vykuřovadel, bylin a pryskyřice najdete, můžete najít zde:

Mořská sůl – jeden z nejlepších způsobů očisty kamenů je vodou a mořskou solí. Můžete to udělat tak, že kámen v sáčku ze síťoviny oplachujete v moři několik minut. Jako náhradní způsob můžete zvolit namočení kamene na několik hodin do sklenice s vodou se špetkou mořské soli.

UPOZORNĚNÍ!: Sůl může poškodit povrchovou úpravu na některých kamenech. Voda může poškodit měkké a drobivé kameny. Pokud umístíte kámen v suché mořské soli (bez vody), může dojít k poškození jeho elektromagnetického pole.

Světlo – položte kámen po dobu nejméně jedné hodiny na místo v jasném slunečním světle, buď venku, nebo na okenním parapetu.

UPOZORNĚNÍ!: solární energie může být příliš silná pro některé kameny, které byly stvořeny v rámci prvku Země. Sluneční svit může způsobit vyblednutí barvy u některých kamenů. Alternativní a šetrnější metodou je umístit kámen v měsíčním svitu po dobu nejméně jedné noci za úplňku a dvě i více nocí, pokud není měsíc v úplňku.

Zvuk – produkujte tóny s pomocí zvonku, zvonkohry, ladičky nebo „zpívající misky“. Opakujte zvuk, dokud nebudete cítit, že kámen je zbaven negativní energie. Čisté tóny prostupují svými vibracemi drahý kámen tak, že ten již v sobě nedokáže držet negativní energii, která víří pryč.

Dech – držte kámen u vašeho srdce, zatímco se zhluboka nadechnete. Pak dejte kámen k ústům a zprudka na něj vydechněte. Opakujte to několikrát, vždy při tom mějte v mysli váš záměr očistit kámen všech negativních energií. Váš dech (Dech života) v kombinaci s vaším záměrem představuje velkou očistnou sílu, která dokáže dostatečně očistit kámen od negativních energií. Vaše intuice vám přitom řekne, kdy je očista dokončena.

Vizualizace – představte si v duchu, jak sloupec čistě bílého nebo zlatého světla sestupuje shůry a obklopuje váš kámen. Myslete při tom na to, že máte záměr, aby kámen byl očištěn a přeměnil negativní energie do těch pozitivních. Vizualizace v kombinaci s vaším záměrem očisty je dostatečně silná na to, aby kámen očistila. A opět platí, že je třeba poslouchat svou intuici.

Rostliny – umístěte kámen do květináče s jednou z vašich rostlin po dobu několika hodin. Stejně jako živé rostliny čistí vzduch, mohou také stejně očistit kameny a přeměňovat negativní energii na pozitivní energie. Pokud nemáte k dispozici rostliny, alternativní metodou je vložit kámen do sklenice sušené šalvěje nebo cedrového dřeva po dobu jednoho dne. Bylinky do sebe absorbují negativní energie, proto se nesmí používat ty stejné opakovaně. Po použití vždy byliny spalte, zahrabejte je do země nebo je zahoďte do řeky nebo potoka.

Surové krystaly přírodního křišťálu– očista na krystalech přírodního křišťálu – umístěte kámen na velkém krystalu průzračného křišťálu nebo do misky, naplněné drobnými krystaly křišťálu alespoň po dobu jednoho dne. Krystaly křišťálu křemen umí skvěle odstraňovat negativní energie, aniž by samy byly jimi dotčeny – netřeba tedy mít obavy, že energie z očištěného kamene se přenese do křišťálových krystalů.-

Pyramida – nechte na několik dní kámen pod skleněnou pyramidou. Energie, produkovaná pyramidou, má schopnost neutralizovat negativní energii, která je v kameni uložena.

Očistu drahých a léčivých kamenů lze provést buď pouze pomocí jednoho z uvedených způsobů, nebo jejich kombinací, jako jsou třeba čtyři prvky země, nebo světla a krystalů křišťálu, nebo rostlin a dechu, nebo vykuřování a vizualizace a zvuku – to jen abychom jmenovali alespoň některé z mnoha možností. Kombinace typicky zahrnují použití kterékoliv od dvou do pěti různých způsobů očisty.

Všechny očistné metody jsou vzájemně slučitelné, proto se vůbec neobávejte použít jakákoliv kombinace, které intuitivně vnímáte, že jsou správné pro váš kámen i pro vás. Očista kamenů pomocí kombinace metod je zvláště vhodná pro čištění nových kamenů, čištění kamenů, které hodláte naprogramovat pro konkrétní účel a pro rychlé dobíjení silně vyčerpaných kamenů. Kombinace jednotlivých metod vám pomůže očistit kameny efektivněji a často i mnohem rychleji.

Nošení energetického náramku pozitivně ovlivní váš život – budete žít a pracovat s větší sebedůvěrou, výkonností, lepší koncentrací a výraznější tvořivou silou.