Menu Zavřeno

Růženín / Rose Quartz

Užití: láska, krása, uzdravování, trpělivost, životní energie, ochrana, harmonie
Barva: růžový
Znamení zvěrokruhu:  BlíženciBýkRakVáhy  
Čakra: srdeční 
Element: Voda
Planeta: Venuše

Očista: opláchněte vlažnou vodou a nabijte na nepřímém slunci, protože vlivem slunečního záření ztrácí barvu
Číslo: 7
Vlastnosti: energie receptivní. Je symbolem lásky, krásy a uzdravování. Probouzí cit něžnosti, mírnosti, přátelství a nesobecké, bezpodmínečné lásky. Pomáhá nesmělým projevit skrývané pocity. Učí nás trpělivosti při řešení problémů. Svými měkkými vibracemi obklopuje duši. Jeho vyzařování je jako něžný dotek, pod nímž se naše srdce uvolní, získá opět důvěru a pozvolna se otevře. Rány srdce, které vznikly tvrdostí, hrubostí, odmítnutím nebo nevšímavosti našich bližních v průběhu našeho života, se pod jeho ochranou zacelí. Dává sílu odpouštět – nám samotným i ostatním a učí sebelásce, sebevědomí a sebepřijetí. Růženín je univerzální léčivý kámen, dodávající životní energii, zejména starým lidem. Oživuje fantazii a tvůrčí myšlení. Odbourává strach, napětí, zlost, smutek, závislost, nelibost, pocit viny. Překonání traumatu ze znásilnění, sexuální nerovnováhy. Pomáhá přijímat nezbytnost změn, jedná se o vynikající kámen pro zdolávání krize středního věku.

Ovlivňuje čakry solar-plexu, základní a srdeční.
Rose Quartz je kámen bezpodmínečné lásky a nekonečného klidu, je nejjemnější emocionální léčitel, je nejdůležitějším křišťálem pro léčení srdce a srdeční čakry. Rozkládá emocionální rány, uvolňuje nevyjádřené emoce a utrpení, přeměňuje emocionální podmíněnost, která nám již neposlouží na bezpodmínečnou lásku. Uklidňuje strachy, nelibosti a jeho Božská energie lásky cirkuluje v celé auře člověka, probouzí srdce a poskytuje hluboký smysl pro osobní naplnění a spokojenost, což člověku dovoluje schopnost skutečně dávat a přijímat lásku od druhých. Tento krásný kámen podporuje vnímavost ke kráse všeho druhu. Romantický Rose Quartz přitahuje lásku nebo podporuje stávající partnerství, obnovuje důvěru a harmonii.
Afirmace: „Jsem naplněn láskou pro sebe i pro ostatní.“
Léčebné užití: má pozitivní účinek u chorob ledvin, srdce, jater, plic a genitálií, u důležitých center vegetativního nervového systému. Léčí infekce močové trubice. Má výborný vliv na poruchy plodnosti mužů. Odvádí z těla škodlivé látky a přebytečné tekutiny. Je velmi vhodný pro děti. Odstraňuje apatii, uklidňuje a posiluje srdeční činnost. Pomáhá při dlouhodobých nemocích Alzheimerova choroba; Parkinsonova choroba; senilní demence, psychosomatických poruchách a střevních chorobách. Hojí popáleniny, puchýře a vyhlazuje pleť.
Země původu: Jižní Afrika, Brazílie, USA, Indie, Slovenská Republika – Banská Štiavnica, Česká Republika – Myšenec
Technický popis: SiO2 oxid křemičitý s nečistotami, silikát, průsvitná až průhledná růžově zbarvená odrůda křemene, obvykle netvoří krystaly (pokud ano, tak jejich délka nepřesahuje 1cm), výskyt v podobě masivních agregátů. Růžové zbarvení dotváří stopy titanu a mléčný vzhled jehličkovité inkluze rutilu.
Stupeň tvrdosti: 7