Menu Zavřeno

Karneol

Užití: kámen radosti, koncentrace, odvaha, (sebe)důvěra, výřečnost, ochrana, léčení, štěstí
Znamení zvěrokruhu: Beran, Rak, Lev, Panna, Kozoroh –  červený, Blíženci – žlutý
Planeta: Slunce
Element: oheň
Číslo: 6
Čakra: 1 a 2
Vlastnosti: projektivní kámen,
Je to stabilizující kámen s vysokou energií, dodává odvahu, vitalitu, klid, koncentraci, trpělivost a harmonii, pozitivní pohled na život, motivuje k úspěchu nejen při podnikání, tiší vztek, žárlivost, závist a zášť, rozptyluje deprese a negativní myšlenky, dodává výřečnost a potlačuje strach mluvit na veřejnosti, posiluje sebedůvěru, ochraňuje před útoky jiných osob, posiluje astrální vidění, navozuje klidný spánek, zahání noční můry. Povzbuzuje sexuální aktivitu a odstraňuje závislosti všeho druhu. Aktivuje kořenovou a sakrální čakru.
Karneol pomáhá porozumět vnitřnímu já a posiluje soustředění. Pomáhá člověku překonat strach z veřejného mluvení, zvyšuje sebehodnotu a je rychle působící kámen pro motivaci k úspěchu v kariéře nebo v podnikání. Vyrovnáním schopností tvůrčích a organizačních, Karneol otevírá dveře příležitosti a vytváří potřebu sledovat plány. To nám usnadní nalezení směru a jeho uzemnění vám může usnadnit pocit, že máte pod kontrolou svůj život. Je řečeno, že má zvýšit a inspirovat odvahu bez zbytečné agresivity. Stabilizující kámen s vysokou energií, Karneol ukotví k současné realitě a je vynikající pro obnovení vitality.
Egypťané si Karneolu velmi cenili a věřili, že pomáhá duši na své cestě v posmrtném životě a má velké ochranné síly. Tím, že obdrží přijetí cyklu života, tento kámen odstraňuje strach ze smrti a napomáhá pozitivním životním rozhodnutím. Skvělý je pro překonání zneužívání, Karneol vám pomůže důvěřovat sebe a vaše vnímání, takže můžete překonat negativní . Pomáhá porozumění vnitřnímu já a posiluje soustředění tím, že odstraňuje cizí myšlenky.
Afirmace:
„Přijmu život s vášní a vychutnám si štěstí. Mé smysly jsou živé, vědomé a spojené.“
Léčebné užití: předchází kožním onemocněním, zastavuje krvácení z nosu a pomáhá při všech nemocech spojených s krví, srdce; oběhového systému a čištění krve, univerzální ochrana zdraví, dodává sílu a vitalitu, zvyšuje plodnost, léčí frigiditu a impotenci, artritidu, revmatismus, kosti a šlachy, neurózy a deprese. Urychluje hojení v kostech a vazech. Napomáhá vstřebávání potravin; absorpce vitamínů a minerálů.
Barvy: červený, červenooranžový, jednolitý nebo bíle páskovaný
Naleziště: Skotsko, Brazílie, USA, Botswana, Uruguay, ČR, Slovensko
Technický popis: SiO2, Oxid křemičitý , silikát, červená odrůda chalcedonu, průsvitný, voskového až matného lesku, bez štěpnosti. Páskované odrůdy též nazývány karneolachát.
Stupeň tvrdosti: 7