Menu Zavřeno

Korál fosilní

Užití: odvaha, síla, léčení, dlouhověkost, láska, ochrana, štěstí, sebedůvěra, úspěch, plodnost, proměna, uzemnění
Znamení zvěrokruhu:  Býk, Ryby, Korál růžový – Váhy
Vlastnosti: je přiřazen planetě Merkur, harmonizuje a dobíjí kořenovou čakru
Fosilní korál je kámen, který byl a stále je nošen lidmi po mnoho staletí. V mnoha zemích je stále používán jako ochrana před „zlým okem“ tedy uhranutím. O fosilním korálu je známo, že jde o kámen, který přináší štěstí, proto je velmi oblíbený jako šperk, aby jej měli lidé stále u sebe. Často se používá i jako surový kámen, aby přinesl do bytu či domu štěstí. Námořníci dodnes používají fosilní korály jako talisman proti nepřízni počasí. Fosilní korál je velmi láskyplný polodrahokam. Ukazuje nám, jak síla lásky dokáže proměnit náš život. Učí nás mít v sobě sílu milovat ostatní lidi, najít v sobě odvahu jít životem s otevřeným srdcem a dávat lásku a radost pomocí působení tohoto jemného krystalu.
Achátizovaný korál může zmírnit podrážděnost a pomůže vám vcítit se lépe do pocitů jiných lidí. Protože je fosilní korál téměř achátem, nese v sobě všechny vlastnosti achátu, jenž nám dodává citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu, podporuje sebedůvěru a napomáhá sebepoznání. Achát je silným ochranným kamenem, zejména vhodným pro ochranu malých dětí před pády. Fosilní korál však k těmto vlastnostem a účinkům přidává další vlastnosti, jež jsou typické pro zkameněliny a fosilie – může vám především pomoci při dosahování vynikajících výsledků ve vašem osobním i profesním životě. Je také velmi užitečným kamenem pro podporu vnitřního klidu a zahnání hlodavých negativních myšlenek. Můžete jej použít pro vyrovnání se s negativy ve vaší minulosti, stejně jako s jeho pomocí vyvolat příjemné vzpomínky ze svých minulých životů.
Fosilní korál, pokud je použit jako leštěný kámen nebo kabošon ve šperku, může pomoci s emocionální očistou, stejně jako s očistou – detoxikací celého organismu. Je též vynikajícím kamenem pro cestování, velmi účinně chrání svého nositele ve vodě nebo v blízkosti vody.
Léčebné užití:
O fosilním korálu se po tisíce let věří, že je silným kamenem pro hojení a uzdravování. Udává se, že podporuje schopnost těla absorbovat potřebné živiny a pomáhá s dobrým trávením. Jako většina fosilií podporuje fosilní korál dlouhověkost a životní energii, zatímco jako achát má četné léčivé schopnosti, kde léčitelská tradice říká, že acháty mohou zabránit hadímu uštknutí, včelímu žihadlu a kousnutí hmyzem. Dříve se také používal k úlevě od žízně a pro snížení horečky. Fosilní korál má silně pozitivní vliv na různé funkce vašeho těla, které uvádí do harmonie a zlepšuje Váš celkový zdravotní stav. Fosilní korál je také spojován s kladnými účinky na ženský reprodukční systém a je odedávna používán pro úspěšné početí a také na zmírnění ženských zdravotních problémů. Fosilní korál harmonizuje a dobíjí
kořenovou čakru.
U fosilního korálu není bez zajímavosti, že ložiska tohoto korálu jsou komerčně těžena nejen pro výrobu šperků, ale především kvůli jejich vysokému obsahu vápníku, draslíku, hořčíku a sodíku. Právě kvůli těmto minerálům jsou fosilní korály často používány k výrobě léčiv a potravinových doplňků. Surové fosilní korály se používají též pro průmyslové filtry na čištění vody, protože mohou odstranit chemické nečistoty ve vodě, jako jsou například chlór a formaldehyd.
Mineralogické Vlastnosti:
Fosilní korál či spíše mineralogicky „achátový korál“ (v češtině není přesný ekvivalent anglického „Agatized Coral“). Tento bez přehánění nádherný kámen vzniká, když ve vodě oceánů ztvrdne oxid křemičitý (“achátizuje se“) a nahradí vápencové korály některou z forem křemenného minerálu jako je achát či různé chalcedony. Tento dlouhý proces postupného zkamenění – 20 až 30 miliony let vede k tvorbě, kdy jeden minerál nahradil původní minerál, aniž by ten ztratil svůj původní tvar. Korály jsou živočišného původu a jsou to právě tělíčka těchto před miliony let žijících živočichů, jež nyní ve fosilních korálech vytvářejí nádherné vzory „květin či hvězd“.
Fosilní korál se vytvořil během milionů let dlouhého procesu výměny, jímž byl původní uhličitan vápenatý (korál) nahrazen oxidem křemičitým (SiO2; silikon dioxid). Tento jedinečný proces konzervace může mít za následek různou koncentraci minerálů v kamenech fosilních korálů. Oxid křemičitý se může pohybovat od světle amorfního až po opálovou hustou formu chalcedonu. Některé vzorky fosilních korálů mohou být zaměněny za jiné typy achátu, jako je mechový achát nebo dendritický achát, ale obecně je vzor a barva fosilních korálů je zcela odlišná. Téměř všechna naleziště fosilních korálů se nacházejí buď v Indonésii, nebo ve Spojených státech (Florida a Georgia). Nicméně pouze indonéský zkamenělý korál je považován za nejvíce žádoucí a jedinečný pro výrobu šperků.
Barvy: Achátizované fosilní korály mohou vykazovat širokou škálu přírodních barev, od bílé a růžové, přes hnědou, šedou, černou, žlutou až oranžovou a červenou barvu. Barva těchto korálů se může měnit v širokém rozmezí v rámci jednoho kamene, v závislosti na povětrnostních vlivech, stupni oxidace a původního obsahu minerálů. Vzhledem ke kráse tohoto kamene se dokonce v roce 1979 americký stát Florida rozhodl, že se fosilní korál stane jeho oficiálním státním kamenem. Hustota a barva fosilních korálů se může měnit v závislosti na konkrétním chemickém nahrazení vápence oxidem křemičitým, manganem, železem či různými jinými minerály. Krystalická struktura těchto korálů je hexagonální, tvořící šestihranné hranoly. Barva je většinou šedá; ale lze najít i vzorky téměř všech barev, výjimečně i se nachází fosilní korál vícebarevný a vzorovaný.
Stupeň tvrdosti: 6,5 – 7
Údržba: Šperky s fosilním korálem nepotřebují žádnou zvláštní péči.