Menu Zavřeno

Labradorit

Užití: ochrana, síla, léčení, esoterika, jasnovidnost, vzestup
Planeta: všechny
Element: všechny
Znamení zvěrokruhu: Kozoroh, Rak, Střelec, Vodnář, Ryby Lev, Štír, Střelec
Čakry: krční, třetí oko, korunní
Číslo: 6,7
Vlastnosti: pro svůj opalizující vzhled může být přiřazen všem energiím, planetám a elementům. Je to vysoce mystický a ochranný kámen, vnáší světlo do života, je kamenem esoterického vědění, zasvěcuje do tajemných mystérií, podporuje rozvoj intuice, přináší nové myšlenky, odstraňuje negativní energie útočící na auru, potlačuje strach, nejistotu, zbytky starých zklamání i z minulých životů, posiluje víru v sama sebe, uklidňuje příliš aktivní mysl, rozbíjí iluze a proniká ke kořenům myšlení, vyvolává potlačované vzpomínky na minulost, přináší sílu a vytrvalost, je kamenem proměny a pomáhá nám v době velkých změn, je kamenem transformace, připravuje tělo a duši na proces vzestupu.
Labradorit zvyšuje intuici a posiluje psychické schopnosti, takže je skvělý pro práci s čaker třetího oka. Tento kámen, intuice a intelekt jsou vyvážené, iluze jsou rozptýleny a opravdové záměry jsou viditelné snadněji s jeho použitím. Také zvyšuje sílu vůle a pocit vnitřní hodnoty. To je užitečný pro vyvolání a léčbu starých vzpomínek, včetně problémů z minulosti.
Afirmace: „Moje vnitřní světlo svítí jasně, aby ho všichni viděli. Svět kolem mě je zrcadlem světa ve mně.“
Léčebné užití: léčí nachlazení, revmatismus, dnu, ulevuje napětí při menstruaci, upravuje rovnováhu hormonů, metabolismus, odstraňuje stres, snižuje krevní tlak, hledá a léčí příčiny nerovnováhy. Sladí fyzické a éterické těla.
Barvy: modrý, šedý, tmavošedý, bílý, s příměsí oranžové, žluté či zelené
Naleziště: Madagaskar, Finsko, Rusko, Indie, USA, Mexico
Technický popis: (Ca, Na) (Si, AI)4O 8 – křemičitan vápenatý sodný hlinitý silikát, živec, plagioklas, průhledný až průsvitný, pestrobarevného opalizujícího lesku, dokonalé štěpnosti. Šperkový labradorit znám pod názvem spektrolit.
Stupeň tvrdosti: 7,5-8