Menu Zavřeno
obsidián černý
obsidián vločkový
_________________ obsidián apačská slza

Obsidián

Apačská slza a sněhová vločka

Užití: ochranný kámen, sebevědomí, věštění, uzemnění, klid
Znamení zvěrokruhu: štír, střelec, kozoroh, Obsidián červený – Lev, Obsidián fialový – Panna, Obsidián modrý – Vodnář, Obsidián mahagonový – Váhy, Obsidián zlatavě lesklý – Střelec, Obsidián sněhová vločka – Střelec, Obsidián zelený – Blíženci
Vlastnosti: projektivní kámen, přiřazen planetě Saturn a elementu ohně.
Zavádí vás do vašeho nejhlubšího nitra a vynáší na povrch pravdu a všechny nevyřešené rozpory, jež byly odsunuty do podvědomí. Je to velmi silný ochranný kámen před magickými útoky, zlem a veškerou negativitou. Má dvojaký charakter: ochraňuje nositele před špatnými vlivy, ale může též pomáhat špatným lidem v nekalých kouscích. Dodává víru ve vlastní síly a schopnosti, ale může vyvolat i deprese. Pomáhá oprostit se od vnějších vlivů, může prolomit všechny blokády, aktivuje logické myšlení. Tento kámen je vhodný mít při sobě při zkouškách a důležitých rozhodnutích. Pro své silné a dvojaké účinky by měl být nošen s regulujícím křišťálem.
elký kus obsidiánu může být vysoce účinný při blokování geopatogenních zón a neutralizaci znečištění životního prostředí. Vždy je však nutno počítat se sklonem obsidiánu odkrývat pravdu. Pro mnoho lidí může být příliš velká síla obsidiánu nezvládnutelná a raději by dali přednost jemněji působícím kamenům. Mimořádně účinným pomocníkem je obsidián nicméně pro terapeuty a poradce, neboť není pouze nástrojem umožňujícím proniknout k jádru problémů, ale rovněž kamenem schopným odebírat energie, které v důsledku těchto problémů vznikají. K takovému účelu se nejlépe hodí černý nebo mahagonový obsidián. Mahagonový působí o něco jemněji.
Uklidňující účinek v podobě odstranění stresu a napětí může mít rovněž umístění obsidiánu vedle postele nebo pod polštář, jelikož kámen dokáže ukázat i jejich zdroje. S těmi je pak nutno se vypořádat, aby mohlo dojít k obnovení klidu a rovnováhy. Samotný obsidián tak spíš odhaluje problémy a jejich příčiny, než aby je přímo odstraňoval a tišil. K takovému účelu se nejlépe hodí jiné, jemněji působící druhy obsidiánu /jako jsou například apačské slzy nebo sněhové vločky/. Vzhledem k vysoké schopnosti obsidiánu odsávat negativní energie je nezbytné kámen umýt pod tekoucí vodou, kdykoli jej použijete ke zmíněnému účelu.
Léčebné užití: Největším darem obsidiánu je možnost vhledu do příčin nerovnováhy. Napomáhá strávit vše, co je těžko přijatelné. Současně usnadňuje i fyzické trávení.  Posiluje zažívací orgány, detoxikace organismu, snižuje bolest při artritidě a potížích s klouby, léčí záněty vyvolané bakteriemi, přírodní antibiotikum. Preventivně působí proti nemocem – hlavně infekčním a virovým, při zánětech, zažívacích potížích, upravuje funkci střev.
Zvláštní barvy
Ke společným druhovým vlastnostem dodávají následující barvy tyto další rysy:
Černý obsidián je velice mocný kámen obdařený tvůrčími schopnostmi. Uzemňuje duši a duchovní síly do fyzické roviny těla, přičemž je současně dostává pod vliv vědomí a umožňuje projevy duchovní energie na Zemi. Používání tohoto kamene zvyšuje schopnost sebekontroly.
Černý obsidián dovoluje pohlédnout do tváře skutečnému vlastnímu já. Přivede vás do těsnějšího kontaktu s podvědomím. Vynáší na povrch narušenou rovnováhu a stinné vlastnosti. Zvýrazňuje veškeré negativní energie, které lze díky tomu plně prozkoumat a poté odstranit. Tato léčivá schopnost někdy zasahuje i do minulých životů a může fungovat až na úrovni dědičné a rodinné linie rodinné karmy. Černý obsidián se probírá minulostí, aby vytvářel plodivou energii dovolující duši růst. Obrací následky předchozího zneužití síly na všech úrovních a učí poznání, že řešením není zbavit se síly, ale raději ji napřít k prospěšným cílům.
Černý obsidián má ochrannou moc. Odhání vše negativní a odstraňuje nepřátelské myšlenky. Umožňuje vám oprostit se od starých lásek a během této změny vás podporuje.
Jako kámen užívaný při šamanských obřadech s cílem odstranit duševní poruchy v sobě černý obsidián rovněž nese dar předvídání budoucnosti. Koule z černého obsidiánu funguje účinně při meditaci a věštění. Měli by ji ale používat pouze lidé, kteří dokážou ve svém vědomí zpracovat vše, co uvidí, a využít toho pro nejvyšší dobro. Čirý, průzračný krystal umí uzemnit a vyjádřit, co vlastně obsidián vynesl na světlo.
Při léčení dokáže černý obsidián položený
 na pupek uzemnit duchovní energii těla. Pokud se krátce přiloží na třetí oko, je schopen prolomit duševní bariéry a likvidovat nepříznivé duševní podmínky. Používá-li se opatrně, shromažďuje do jednoho celku dříve roztroušenou energii a navozuje stav emocionálního uvolnění.
Modrý obsidián pomáhá při astrálních cestách, umožňuje kontakt s božskými bytostmi, podporuje telepatii. Aktivuje krční čakru a podporuje komunikační dovednosti. Při léčení otevírá modrý obsidián auru aby dokázala přijímat léčivou energii. Blahodárně působí na poruchy řeči a zraku, Alzheimerovu chorobu, schizofrenii a mnohonásobné poruchy osobnosti. Pokud se položí na zasažené místo, ulevuje od bolesti.
Modrozelený obsidián otevírá srdeční a krční čakru, umožňuje mluvit pravdu a rozumět řeči srdce. Napomáhá při léčení reiki. Uvádí do rovnováhy duši, tělo a ducha. Modrozelený obsidián zvyšuje ukládání vitaminů A a E. Zlepšuje rovněž noční vidění.
Ocelově modrý obsidián je kámen nadaný darem intuice. Umožňuje věštění, upadání do tranzu, šamanské cesty, duševní komunikaci a návraty do minulých životů. Tento kámen otevírá třetí oko a asistuje při vnitřních poutích. Podobně jako všechny ostatní obsidiány nabízí i on přístup ke kořenům problémů a uvádí do rovnováhy energetická pole. Jedná se o kámen podporujícím radionickou léčbu. Funguje jako účinné kyvadlo při proutkaření. Pacient je díky němu vnímavější. Léčí vychýlení páteře a poškození obratlů. Blahodárně působí na poruchy oběhového systému, chorobné výrůstky a křeče. Jako elixír léčí zrak.
Zlatavě lesklý obsidián funguje mimořádně účinně při věštění. Zavede vás do budoucnosti i minulosti a současně i ke kořenům problémů. Ukazuje, co je zapotřebí udělat pro uzdravení; k němu však budou nutné další krystaly. V duševní rovině zlatavě lesklý obsidián odstraňuje jakýkoli pocit marnosti nebo konflikt spojený s vlastním egem, jemuž kámen poskytuje moudrost nutnou k duchovnímu nasměrování. Pokud se používá při léčení, udržuje zlatavě lesklý obsidián v rovnováze energetická pole.
Zelený obsidián otevírá a čistí srdeční a krční čakru. Odstraňuje přílišné sepětí s druhými lidmi a chrání před opakováním už jednou prožitých zkušeností. Při léčbě působí příznivě na močový měchýř a srdce. Před použitím se ujistěte, že krystal, který máte, je skutečně obsidián, a nikoli sklo.
Mahagonový obsidián působí jemněji než černý. Rezonuje se zemí, uzemňuje, chrání a dodává sílu. Oživuje stanovené cíle, odstraňuje energetické bloky a podněcuje dosažení vyšších rovin. Je to  stabilizující kámen, jenž posiluje slabou auru a navrací správnou rotaci duchovní čakře stejně jako čakře solar plexu. Nošený na těle přináší úlevu od bolesti a zlepšuje krevní oběh.
Duhový obsidián je jedním z nejjemněji působících obsidiánů, ale současně má silné ochranné účinky. Přinese vám poznání týkající se vaší duchovní podstaty. Dokáže přetnout vazby spojující vás se starou láskou a jemně odstraní háčky, které ostatní zanechali ve vašem srdci, aby z vás vysávali srdeční energii. Pokud se nosí jako přívěsek, dokáže duhový obsidián vstřebávat negativní energii z aury a odvádět z těla stres.
Červenočerný obsidián zvyšuje energii kundalini. Zvyšuje také vitalitu, mužnou sílu a pocit bratrství. Při léčbě přináší tento obsidián úlevu od horečky a zimnice.
Stříbřitě lesklý obsidián zlepšuje meditaci a účinkuje jako vynikající pomůcka červenočerný při pozorování událostí pohledem do krystalu. Stejně jako u ostatních obsidiánů obsidián představuje zrcadlo odrážející vnitřní bytí. Do života vnáší trpělivost a vytrvalost. Jedná se o kámen, který pomáhá při cestách mimo tělo, neboť spojuje astrální tělo s fyzickým, čímž zajišťuje návrat duše zpět do její nynější tělesné inkarnace.

Apačská slza

Barva: Černá
Znamení zvěrokruhu: Štír
Vzhled: Malý kamínek, vyhlazený nebo omletý vodou. Průsvitný když se drží proti světlu
Vlastnosti: Apačská slza je formou černého obsidiánu, která však má mnohem jemnější účinky. Také ona zastavuje působení negativních vlivů, ale činí tak natolik pomalu, že je lze postupně přetvářet. Apačská slza výborně funguje při pohlcování negativní energie a ochraně aury. Uzemňuje a pročišťuje zemskou čakru. Své jméno kámen získal na základě víry, že v období smutku a lítosti roní slzy. Tiší lítost, zajišťuje hlubší pohled na příčiny neklidu a nabízí úlevu od dlouhotrvajícího rozladění. Jedná se o kámen, jenž podněcuje analytické schopnosti a učí odpouštět. Apačská slza odstraňuje hranice, jimiž se lidé sami omezují, a podporuje spontánní chování.
Léčebné využití: Zlepšuje ukládání vitaminů C a D. Odstraňuje z těla jedovaté látky a pomáhá od svalových křečí.
Umístění: U mužů na břiše, u žen na hrudi.

Sněhová vločka

Barva: Černá a bílá
Vzhled: Černé a bílé skvrny, jako sněhové vločky. Malé kousky
Vlastnosti: Po přiložení na duchovní čakru přináší vločkový obsidián úlevu, neboť uvede vaši mysl do správného nastavení, aby dokázala správně vnímat. Upozorňuje na zakořeněné způsoby jednání. Poučí vás o ceně, kterou jste zaplatili za chyby i úspěchy.
Jedná se o kámen zosobňující čistotu, zajišťující rovnováhu mezi myslí, tělem a duchem. Sněhová vločka vám pomůže rozpoznat „špatné myšlenky“ a oprostit se od nich. Současně umožňuje zbavit se chybných způsobů uvažování. Přináší klid a vnitřní soustředění. S pomocí tohoto obsidiánu lze zesílit izolaci a samotu, a snáze se tak ponořit do meditace.
Léčebné využití: Sněhová vločka neboli vločkový obsidián blahodárně působí na cévy a kostru. Zlepšuje krevní oběh. Elixír je dobrý na kůži a zrak.
Barvy: Hnědý, černý, modrý, zelený, duhový, červenočerný, stříbrný,leskle zlatý
Naleziště: USA, Mexiko
Technický popis: felzická, vulkanická vyvřelá hornina. Přírodní vulkanické sklo obsidián vzniká prudkým zchladnutím lávy, má výrazný lesk a lom, pro svoji štěpnost vhodný k výrobě nástrojů. Typický obsidián je černý, rudé a hnědé odstíny tvoří přítomnost hematitu a tzv. vločkový obsidián tvoří kulovité agregáty s jehlicovitými krystaly.